AnketyHot Or Not?!?

Hot Or Not?!? – Rudee (Degradace)

Po týždňovej prestávke je tu opäť rubrika Hot or Not?!? Tento diel bude patriť Rudeemu, leadrovi ostravskej formácie Degradace. Tí momentálne chystajú nový album a 30. 10. koncert na oslavu úctyhodných 21 rokov pôsobenia na scéne.

 

  • Henry Rollins

Black Flag mám rád, ale Henry mi kdysi trochu lezl na nervy. Působil na mě jako takový ten typ, co všude byl, všechno ví, prostě chytrolín, haha. Nebyl snad dokument, ve kterém by se neobjevil. Postupně jsem si jej ale oblíbil a svým způsobem jej i obdivuju. Zrovna čtu jeho knihu Get In The Van, kterou mi půjčil Pode (ex-Degradace, nyní Rocket Dogz) a když jsem se dozvěděl že se svým mluveným slovem vystoupí v Praze, neváhal jsem a koupil lístky hned do první řady.

  • Kniha Dělej něco! (České a slovenské fanziny a budování alternativních scén)

Abych pravdu řekl, tak o tom jsem neměl ponětí. Dobrý tip, může to být zajímavé. Já jsem dobu fanzinů zažil a vyrůstal v ní. Miloval jsem to a fanziny jsem si s oblibou kupoval a dodnes v nich rád vzpomínkově listuju. Některé byly dost amatérské, ať už zpracováním nebo mnohdy strašnou gramatikou, našly se ale i výjimky, a některé byly zdrojem velmi zajímavých informací (můj oblíbený byl Splinter).

  • Startér na Radiu Wave

Já žádné rádio neposlouchám, takže tady moc netuším, ale pokud to vezmu všeobecně, tak moc nemám rád hitparády, ocenění a podobné věci, kde se nachází „odborná“ porota, co rozhoduje, jestli je něco dobré nebo ne. Jak ale píšu, o Startéru toho moc nevím, takže nevím, jak to mají nastavené a jaký je průběh. Vždy je dobře, když se neznámým kapelám dá prostor v éteru. A jestli to ve výsledku nějaké z nich pomůže, tak je to jen a jen dobře.

  • OSA – Ochranný svaz autorský

Mám za to, že OSA nefunguje tak, jak by měl, využívá odporné praktiky a zneužívá svého postavení. Vybírají poplatky všude a za vše. Nemám je moc v lásce, z vlastních zkušeností z minulosti. Chápu, že kapely, které jedou profesionálně, pod nimi jsou, ale myslím, že by to celé mohlo být nastaveno trochu jinak.

  • Squid Games

Na Netflixu to na mě pořád vykukovalo, ale já nejsem moc seriálový typ, tak jsem to míjel. Bylo kolem ale takové haló, že jsem to minulý týden zkusil. Zatím fajn, koukáme na to po večerech ve volných chvílích. Jsem zatím někde u třetího dílu, takže nedokážu ještě hodnotit. Musel jsem si trochu navyknout na ten korejský styl, kdy se občas chovají tak nějak nelogicky a afektovaně, a to já moc nemusím. Uvidíme, jak se to vyvine, zatím je to celkem v pohodě.

  • Zastavenie výroby Škoda Auto pre nedostatok čipov

No, čekal někdo něco jiného? Jestli budeme pokračovat v podobném stylu jako poslední dva roky, tak to nebudou jen automobilky, kdo zastaví výrobu. Nějak bylo, nějak bude.

  • Dianie okolo Miloša Zemana

„Prezident“ a hlavně všichni ti lidé okolo něho jsou otřesní. Dění příležitostně sleduju, ale snažím se tomu vyhýbat. Nechci si kazit náladu a raději se zabývám veselejšími věcmi.

Foto: Paja Misbehaver

Související

Back to top button