Hot Or Not?!?

Hot Or Not?!? – Marek Dočekal (Žižkovská Noc, Riot Over River, Mad Duck booking)

V prvom diele rubriky Hot Or Not?!? bude odpovedať na témy Marek Dočekal. Producent a dramaturg festivalov Žižkovská Noc a Riot Over River – společne proti rasizmu. Okrem iného svoj čas vkladá do aktivít ako Food Not Bombs alebo Mad Duck booking, ktoré vydalo pár dní dozadu benefičnú kompiláciu Refugees Welcome.

 

Punk kapely hrajúce 20 rokov a viac

Pokud kapela umí stárnout a neufetovat se, tak všechna čest. Nejhorší je se zaseknout v minulosti, žít ze zašlý slávy v hrát xtý sestavě jako Šanov, Sham69. Houba a Thalidomide hrajou asi 25 let a šlape jim to skvěle! Ale stejně je jedno, kdo jak dlouho hraje, kolikrát hrál v Německu a nebo že se zná s nějakou „ikonou“, důležitý je postoj a jak to kapele hraje teď.

Punkáči robiaci trap/rap

Rapující pankáči a pankerky jsou vždycky super, třeba Kolona z Jihlavy nebo LEX z Liberce jsou absolutní top! Jde o přístup a o myšlenky, ne o žánr. Dělení na žánry je snad dávno přežitý, doufám. Mám rád i Potmě, Křikzticha a Faktné, škoda, že už nehrajou. A jako všude – chtělo by to víc žen na scéně za majkem.

Streamy

Každý umění by mělo mít přesah, benefiční streamy jsou skvělá věc, jak přispět na chod různých projektů finančně anebo na ně upozornit. Moc jsem si užil stream projektu KONEKTIV, který krom originální hudby přinesl i pěkný peníze pro kolektiv Hlavák, co pomáhá lidem na útěku před válkou.

Zákaz interrupcii v Poľsku

Klerofašismus je taky fašismus, a co ty polský mrdky chtějí nakazovat ženám, je absolutně mimo etiku a hodnoty této doby. Horší je, že to samé – příkazy, jak nakládat s vlastním tělem – hrozí třeba i na Slovensku a jsou tu lidi, co to chtějí i v ČR. Prosím, pošlete pár korun Polkám na potraty v zahraničí!

Vládne obmedzenia počas pandémie

Jedna věc jsou omezení, který teoreticky mohou dávat smysl, druhá věc je chování lidí, který na to často z vysoka serou, protože už neví, co si o tom myslet a vládě nevěří. Celý mě to sere – jak debilní vláda a nejasný kroky, tak lidi, co na jakoukoliv prevenci z vysoka serou, dělaj tajný koncerty, kalby na bytech a tak. Až vám umře ségra nebo strejda na koronu, tak třeba tu roušku nosit začnete.

Očkovanie/Vakcína na Covid-19

Co jsem si přečetl, tak očkování dává smysl, pokud nechceme zombie apokalypsu, stejně jako očkování na neštovice, záškrt, tetan… Možná by si lidstvo ale malou apokalypsu zasloužilo, pokud se po koroně nepoučí a nezmění chování k planetě a všem živejm tvorům na ní. Všichni odmítači roušek a očkování a podobný svině by zasloužili měsíc brigádu v nemocnici.

Predĺženie núdzového stavu v ČR

Je mi to úplně jedno. Vláda bude dělat, co chce, i bez nouzového stavu, je to formalita, co nezamezí jejich diletantství. Divím se lidem, který naše vláda během korony nasrala a zmáčkla. Kdyby jí nevěřili nikdy, tak by byli aspoň připravený.

Související

Back to top button