AnketyHot Or Not?!?

Hot Or Not?!? – Juraj Ondrejka (Genuine Jacks, Lazer Viking)

Rubrika Hot Or Not?!? zaznamenáva svoj zápis číslo sedem. V tomto diele odpovedá na témy Juraj Ondrejka, frontman slovenských Genuine Jacks. Posledné obdobie funguje taktiež ako gitarista v kapele Kuba Kaifosza, Lazer Viking.

 

• Nový premiér SR, nová vláda SR

Neviem, či teraz myslíš toho, ktorý na tajnáša nakúpil za spoločné peniaze neschávlenú vakcínu Sputnik, alebo toho, ktorý historicky hlasoval s fašistami a teraz nechal otvoriť kostoly, lebo vraj to je to isté ako návšteva psychiatra. Je to pompézny skok z blata do kaluže.

• Aktívny životný štýl hudobníkov

Tým ktorí ho majú – gratulujem! V mojom okolí je to skôr ojedinelý jav. Vraj je dôležité si raz za čas prevetrať hlavu a vypnuť sa aj k nejakému fyzickému výkonu. Skúsim a dám vedieť.

• Burger Records

Odkedy sa premenovali na Harvey Weinstein Records som tento kedysi legendárny label začal úplne ignorovať. Not hot at all. Najviac ma zaboleli svedectvá o kapelách Growlers, No Bunny a Black Lips, ktoré som mal hrozne rád. Strata obľúbenej kapely ale nie je nič oproti tomu, čím si museli prejsť ich obete. Pre tých, ktorí nevedia o čo ide, odporúčam instagram profil @lured_by_burger_records.

Netflix

Môj kamoš pri každom jedle. Vieš si predstaviť, že by bola pandémia pred 10 rokmi a my by sme ju museli absolvovať bez Netflixu? Ja si to neviem a radšej ani nechcem predstavovať…

• Zákaz klietkového chovu sliepok

Posledné mesiace mi pomohli pochopiť, ako sa asi taká sliepka v klietkovom chove musí cítiť. Musím povedať, že to nie je nič príjemné. Takže plne podporujem všetky sliepky v boji za väčšiu slobodu. Moja omeleta je ale väčšinou z vajíčok od najšťastnejších sliepok na svete, o ktoré sa starajú moji starí rodičia.

• Mesiace bez kultúry a koncertov

Na toto ani neviem čo napísať. Jasné že to je úplne na hovno. Jasne že nás to všetkých deprimuje. Na druhú stranu si to možno budeme viac vážiť, keď sa svet vráti do normálu. Otázne je, či tam vonku dovtedy vydržia všetky tie kluby a pódiá. V týchto momentoch sa netreba hanbiť darovať napríklad 2% z daní alebo akýkoľvek symbolický príspevok svojmu obľúbenému klubu.

• Situácia v Mjanmarsku

Situáciu v Mjanmarsku vnímam dosť okrajovo a nemám o tom dosť informácií, takže by som sa nerád vyjadroval. Tento overený postup: neviem – nevyjadrujem sa je super, malo by ho vyskúšať viac ľudí. Fakty sú viac ako dojmy.

Foto: Káťa Svobodová

Související

Back to top button