AnketyHot Or Not?!?

Hot Or Not?!? – Ctib (Chorobopop)

Deviaty diel rubriky Hot Or Not?!? nás zavedie do Rožnova pod Radhoštěm. Ďalším respondentom je Ctib, ktorý je aktívny v mnohých ohľadoch. Okrem pôsobenia v kapele Chorobopop a sólového projektu pracuje aj na kultúrnom podcaste Téčko.

 

Remeselné pivovary

Vzhledem k tomu, že jsem prakticky abstinent (míval jsem katastrofální, často několik dní trvající kocoviny, a to pak člověka hýření rychle omrzí), nemohu k tématu dodat nic hlubšího, než že je mi sympatické, když vznikají malé, často s regionem spojené podniky jako protiklad všech těch odosobněných velkovýrobců.

Signature gitary

Tak nevím, je to něco víc než čistě reklamní tah? Myslím, že je v pořádku zaplatit za kvalitně vyrobený nástroj adekvátní peníze, ale tu mám pocit, že jde čistě o způsob, jak ceny uměle šroubovat.

Kniha Projdeme se pamětí – od Intra k Povodí Ohře

Ještě jsem neměl tu čest, zachytil jsem jen úryvky, ale chystám se na to, pokud jde o literaturu týkající se hudby, jsem velký fanda. Jinak momentálně mám rozečtenou knihu od Pavly Jonssonové Devět z české hudební alternativy osmdesátých let a vřele ji doporučuju. Je to samozřejmě text jiného ražení než Sisiho divoké memoáry, ale kdo se chce dozvědět něco víc o muzice vznikající jako projev svobody v nesvobodném světě, nebude zklamán.

Molchat Doma

Sympatická kapela, sem tam si ji pouštím. Fest se mi líbí, že zpívají v mateřském jazyce, pro to mám opravdu velkou slabost. Pokud jde o muziku, je to taky docela fajn, musím ale říct, že se mi to jeví jako na můj vkus až moc retro a až moc „stylové“, po nějakém čase mi vždycky připadá, že sjíždím pořád stejnou písničku. Třeba se k tomu ještě proposlouchám, na třetí desce slyším i trochu jiné polohy, takže jsem zvědav, co bude dál.

Drive-in koncerty a festivaly

Uf! Když jsem rozklikl odkaz, který jsem dostal k otázce, docela jsem začuměl. Vůbec jsem netušil, že něco podobného funguje. Jak bych to řekl… Rozumím tomu, že se lidi snaží řešit nemožnost pořádat klasické koncerty, a nechci se navážet do nikoho, kdo se více nebo méně vynalézavě o něco snaží, ale tohle jde mimo mě.

Nový osud bývalého squatu Cibulka

Proti využití, které bude sloužit lidem, nemůžu mít námitek. Záměr nových majitelů zní zajímavě a bylo by určitě fajn, kdyby z Cibulky bylo něco jiného než ruina nebo nějaký luxusní hotýlek pro horních deset. To je všecko hezké, co ale bude s barákem po Klinice? A s Miladou? Proč se ve městě, kde bydlení stále představuje pro řadu lidí problém, nechávají domy místo smysluplného využití chátrat? Skutečně má kšeft přednost před lidmi?

Nepokoje v Minneapolise

Hromada otázek, málo odpovědí. O případu Daunte Wrighta toho vím hodně málo, o případu George Floyda jen o trochu víc – a člověka hlavně napadá, že i kdyby ti dva skutečně přestoupili zákon (Floyd byl v podezření, že platil falešnou bankovkou, na Wrighta byl vydán zatykač), měli být potrestáni, ne popraveni. A pokud jde o samotné nepokoje, protestům se nedivím, nicméně násilí s nimi spojené považuju za velký problém.

Související

Back to top button