LPRecenze

Horror Vacui – New Wave Of Fear

Italští goth punks Horror Vacui se krátce po svém vzniku stali svébytným fenoménem a svůj potenciál zúročili již do trojice velkých desek. Tou nejnovější je New Wave Of Fear, jejíž název je temný stejně jako hudba na ní obsažená a skvěle vystihuje atmosféru dnešní doby. Ostatně Horror Vacui svůj death rock zcela punkově naplňují temnými politickými ozvěnami dnešní společnosti.

Minutový klavírní úvod plynule přejde v píseň Grey Shadows a posluchač se může plně vnořit do mrazivého světa temného rocknollu, evokujícího černobílé obrazy post apokalyptické krajiny. Zpěvák démonicky deklamuje své texty, zatímco celku dominuje melodická kytara, jejíž zvuk utváří kaskáda ech. Titulní New Wave Of Fear je naprosto klasickým příkladem temného pojetí anarchistického punku v tom nejlepším slova smyslu. Ano, v současné době se v podobně temných vodách pokouší plout kdekdo, ale Horror Vacui nejsou jen další kapelou vezoucí se na retro vlně, jejich nahrávky jsou uvěřitelné a autentické, a co víc mluví k dnešku a v jejich temných vizích se odráží neblahé směřování naší upadající civilizace, jejíž pád se zrychluje a zrychluje s každým dalším Trumpem a Netanjahuem.

Ve své neutěšené temnotě plyne deska zvolna ke svému konci, gothicko punková orgie prostupuje každičkým kouskem prostoru a má mysl se nechat unášet na její vlně. New Wave Of Fear je podmanivá deska se silně nakažlivým efektem, a to není málo. Jako by se Sisters Of Mercy potkávali s punkovou rebelií The Mob a počátky Christian Death.

Horror Vacui pak především dokazují, že jim zatím, co se týče kreativity, nedošel dech a třetí deskou potvrzují své postavení mezi tím nejlepším, co v současnosti jejich subžánr nabízí.

Info

Label: http://sabotagerecords.net/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Intro
2. Grey Shadows
3. New Wave Of Fear
4. Forward
5. We Are The Ones
6. On The Other Side
7. Behind
8. Don’t Dance WIth Me
9. Upside Down

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button