Cz/SkNovinky

Hardcore punks Průmyslová smrt vydávají své druhé LP

Průmyslová smrt přichází s novou deskou. „Virtualita současnosti je světem duchů, je světem prázdných osudů, je světem nežitých životů, protože život na sociální síti a před všudypřítomným objektivem fotoaparátu není život,“ říká zpěvák kapely Mičl k nové nahrávce.

Album Pedagogika poražených představuje druhou samostatně dlouhohrající vinylovou desku Průmyslové smrti, která vychází na počátkem března 2022 na labelu Papagájův hlasatel records.

Na novém albu kapela přichází s novými nápaditými kompozicemi skladeb, kde se mísí agresivní rychlé pasáže s pomalými, což není pro kapelu obvyklé oproti jejímu prvnímu albu Invaze změn. Těžkotonážní začátky i thrash metalové rozjížděčky písniček doplňují extrémně rychlé pasáže, doplněné těžkými metalovými mezihrami.

„Ústředními tématy nové desky Pedagogika poražených jsou kataklyzmata moderní doby. Absolutní vyhoření, citová plochost, emoční neschopnost, industrializace mozku, ovlivnění sociálními sítěmi a high-tech komunikací a možná až nesmyslný a nepotřebný propojení světa, přepálená komunikace v každou chvíli, minutu a vteřinu našeho každodenního života, protože některý věci nejen, že není potřeba říct hned, některý věci není potřeba říct nikdy,“ komentuje novou desku zpěvák Mičl, který je rovněž autorem textů.

„Moderní svět je válkou informací, válkou reklamy s životy lidí, válkou o dobytí prostoru jedniček a nul, protože lidi jsou ovce a nevidí, co je pravda a co je hoax, a ten kdo to vidí, se tohoto vůbec neúčastní anebo je strůjcem, velitelem společností na zacílení emočních pudů a rozechvěných neuronů v mozku každé jedné duše užívající internet nebo sociální sítě.“

Pedagogika poražených dává vizi světa takového jaký je, světa paranoi, světa strachu z reality, světa z reálně odžitého života, světa strachu ze skutečných lidí a skutečných emocí, je to svět hrůz, které zde už jsou a jsou neviděny, je to peklo v éteru, ve čtvrté dimenzi levitující mezi námi, je to pravda, kterou nevidíme, je to cesta, kterou nechceme jít a přesto jdeme.

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button