LPRecenze

Happy Cocks ‎– We Don’t Need Anything Special

Na úsvitu nového tisíciletí se ve slovenské Nitře zjevila mladičká parta punk s názvem Happy Cocks. Teenagerský aspekt ostatně reflektuje i lehce úsměvně nablblé jméno kapely, stejně jako její bezprostřední přirozenost, filtrovaná skrze inspirace v klasickém melodickém punku. Na rozdíl od většiny místních punk kapel si navíc Happy Cocks zvolili jako jazyk angličtinu, což je výrazně vymezovalo z regionálních standardů.

Úvodní píseň Happy Cocks v podstatě sumarizuje charakter nahrávky i tvorby kapely. Přirozený zvuk, s bezděčně garážovou produkcí ideálně koresponduje s melodickými popěvky, v zásadě prostými jakéhokoliv kalkulu. To vše dělá z většiny písní obsažených na desce potenciální malé punkové hity, které si otisk do vinylových drážek rozhodně zasloužily. Ač zdroje inspirací Happy Cocks byly primárně v kapelách punkového boomu sedmdesátých let, styl hry i zvuk celkem logicky reflektuje i následující dekády a ukazuje, ač dost možná nechtěně, že zde nemám co dočinění s „retro“ kapelou za každou cenu. Okruh inspirací ostatně reflektují i převzaté písně od New Model Army nebo Cock Sparrer.

Když se ve vzpomínkách přenesu do doby vzniku této nahrávky, podobně znějící záležitosti byly v česko-slovenském měřítku naprostou výjimkou a i dnes mají skladby Happy Cocks nezpochybnitelné kouzlo, které jsem vlastně docenil až díky LP reedici, poté co jsem se s jejich tvorbou v podstatě celá dvě desetiletí míjel. Vydavatelství Matus Records opět odvedlo skvělou práci.

[youtube id=“oMj8NBQ3woE“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: Matus Records
Rok vydání: 2000 / 2019

Tracklist

1. Happy Cocks
2. Angry Girl
3. Work-A-Holic
4. Stupid Sports
5. (It’s More Than A) Bad Dream
6. Johnny COme Home
7. Heroes
8. Circumcision
9. Sex Bomb
10. Watch Your Back

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button