EPRecenze

Gulag Beach – Sarrazin Diät

Berlínští Gulag Beach vstoupili do roku 2020 s novým sedmi palcem, který se právě točí na mém gramofonu. Deska s relativně nenápadným die-cut obalem je v pořadí již pátým vinylovým počinem kapely, která se tak již stala zavedeným jménem v berlínském punkovém vesmíru.

Kolekce čtyř kompozic nabízí pestrou, leč kompaktní směs inspirací. Takže zatímco úvodní píseň Copoccupation servíruje nepřeslechnutelnou inspiraci v tvorbě The Spits, po ní následující titulní Sarrazin Diät výrazně čerpá z tradic místního punku, v tom nejlepším slova smyslu. Třetí Song About Love pro změnu nabízí lehce melancholizující melodický punk a závěr obstarává naprosto skvělá hardcore punkově laděná píseň After The Turnaround, jejíž text je sestaven ze jmen obětí ultrapravičácko fašistických vrahů za poslední tři desetiletí, po čím dále rozporuplněji vnímaném sjednocení země. Což je poněkud mrazivý a výstražný vykřičník – namísto tečky – za celou deskou.

Gulag Beach stále prezentují onu nenablištěnou autentickou tvář berlínského punku, který se pod záplavou snobů a hipsterských turistů v před-koronových časech začal pozvolna vytrácet, nicméně stále tu je, a když přijde na věc, dokáže kousat. Köpi dosud stojí a stále tu jsou kapely jako Gulag Beach, aby dávaly každodenní políček buržoaznímu konformismu.

Info

Label: Wanda Records
Rok vydání: 2020

Tracklist

1. Copoccupation
2. Song About Love
3. Sarrazin Diät
4. After The Turnaround

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button