LPRecenze

Gulag Beach – Favela Blues

Před o něco více než rokem se jako by z ničeho nic vyloupla na světlo světa kapela s navýsost punk názvem Gulag Beach. Po kazetovém demu přišla obratem vyprodaná debutová deska, která má nyní venku dvanáctipalcového následovníka s názvem Favela Blues. Na něm je dohromady šest songů přenášejících do drážek ducha punkového Berlína.

Gulag Beach krom textové fixace spočívající v zálibě v totalitárních tématech, což je nakonec parádní doplněk celku a v dnešním uniformním světě rocknrollové lyriky svěží zpestření, nabízejí melodický středně tempový spratkovský punk s garážovou minimalistickou produkcí a nesporným okouzlením jihokalifornskou punkovou školou, přinášející na mysl jména jako Smogtown, Smut Peddlers, The Stitches či Modern Action. To jde ovšem ruku v ruce s charakteristicky německým pojetím punku, takže stejně blízko či daleko mají Gulag Beach třeba ke Shocks nebo Zack Zack. Do neučesaného garáž zvuku, nemajícího daleko ke zkušebnové nahrávce, jsou oděny potenciální punkové hitíky jako Warning You, Keep On Rückverdumming nebo vynikající závěr obstarávající North Korean Genocide. Afektovaný zpěv, ve kterém se střetává imitace jihokalifornských punk zpěváků s německým akcentem, ironicky deklamuje texty odkazující na totalitní praktiky různých režimů psané v první osobě.

Gulag Beach jsou jednou ze slibně znějících nových kapel, držících se starého rebelantského ducha punkového Berlína přenášejíc ho do horké současnosti.

Info

Rok vydání: 2015

Link: facebook.com/gulagbeach

Tracklist

  1. Central Torture Agency
  2. Keep On Rückverdumming
  3. Favela Blues
  4. Beat The Weak
  5. Warning You
  6. North Korean Genocide

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button