Sloupky

Glosář: „Zlej“ Budvar, zlej Koňýk, zlá OSA, zlý všechno!

Trvalo to, ale konečně jsem se dokopal a sesmolil Glosář no. 2. Doufám, že tentokrát nebudete jen „lajkovat“, ale taky třeba trochu diskutovat. Tak hurá do toho!

 

Zlej, zlej a záludnej Budvar

beerNedávno se na internetech objevilo video Kampaň bez loga upozorňující na to, že pár projektů, který se v nedávný době, případně nějakej ten rok nazpátek, uskutečnily, byly „na tajňačku“ sponzorovaný Budvarem. Zcela upřímně, video bylo udělaný hezky a co si budeme povídat – lepší neplacenou reklamu si Budvar přát nemohl. Já jsem třeba doteď nevěděl, že se Budvar podílel na vydání Kmenů. Zcela upřímně – koho ze zúčastněných a ublížených napadlo před rozjetím toho či onoho projektu zajít za autorem a zeptat se, kdo za projektem stojí? Evidentně nikoho. Takže tu máme zlou korporaci, která nám krade scénu a voe underground, tak o tom natočíme dokument, kde lidem, jako jsem třeba já, řekneme, že Budvar pomáhal vydávat to a to, uděláme mu reklamu a ze sebe vlastně tak trochu joudy, který nevědí, kdo stojí za projekty, ve kterých jsou uveřejněný naše fotky, případně díla. Zajímavý.

Řekni Zóně NE!

antifascistTohle téma už bylo tolikrát propraný a přitom to vlastně ani není tak moc kontroverzní, protože je tak trochu jasný, kdo je tady za blbce. Vyčpělá „legenda“ slovenskýho punku a frontman kapely Zóna A nám nějak zlobí a má divný kamarády. Takový ty divný kamarády, co díky svým komplexům nesnášej všechno a všechny a většinu z nás by rádi viděli v plynový komoře. No a najednou Zóně zrušili koncert ve Futuru a hoši teď fňukaj, že vlastně nic z toho, co Konýk řekl, není tak myšlený a že máme společný nepřátele a bla bla bla… Rozhovor s Koňýkem je v podstatě na stejný úrovni, jako když se bavíte s pojišťovákem nebo realitním makléřem – mele dokola stejný blbosti, ale nikdy nedostanete přímou odpověď na otázku a vlastně se celkově dozvíte hovno. Myslím a doufám, že hoši budou mít teď trochu problém zabookovat si koncert. Ale jak se říká – kdo chce kam, pomozme mu tam. Tak hop hop hoši, můžete jít předskakovat Judenmord, až se Koňýkův kamarád Rosťa Rogel rozhodne udělat reunion. A na nás ostatních je říct podobným paskvilům v punkový scéně jasný NE!

OSA zla aneb řekni bagetám NE!

Pobavilo mě video Buď toho součástí, podporuj hudbu, kde se vlastně jen fňuká nad tím, jak je těžký bejt muzikant a co to všechno stojí… Hele a ty lidi, co tam mluví, si tuhle cestu vybrali sami, nebo je k tomu někdo donutil? Protože mi přijde, že je to sice baví, ale že je nějaká vyšší moc, která je pod nějakou pohrůžkou nutí, aby to dělali, a tak chodí pozdě spát, žerou bagety na pumpách a mají deprese (což ostatní lidi samozřejmě nemaj). A hláška „v lepších zemích, jako třeba Anglie, se tohle neděje“ je fakt TOP! Samozřejmě, že se to děje, ale kdyby se to nedělo, tak možná proto, že hudba tamních interpretů je o několik levelů výš než hudba interpretů v dokumentu (ok, Paulie Garand mě baví a docela mě zklamalo, že má zapotřebí něco tak ubohýho, jako je video na podporu OSA).

bagety Nechápu, že má někdo potřebu takhle trapně vnucovat svůj produkt. Já si svoji práci taky vybral sám, nikdy nevím, kolik si vydělám, a nefňukám před zákazníky, ať mi nechaj větší dýško, protože ta práce je občas fyzicky a psychicky náročná a nejradši bych jim zapíchnul vidličku do hlavy. Co říct závěrem? Youtube mi v doporučených videích podobných tomuhle nabídl dokument „Hitlerovi lékaři – vražedné reformy“… Takže tak. A dejte si tohle, je to skvělý.

Související

Back to top button