EPRecenze

Glo – Nerv

Glo patřili k mladičkým punk kapelám, které se vyrojily po celém Švédsku v samém závěru sedmdesátých let. V Goteborgu, odkud kapela pocházela, tomu nebylo jinak a z města se záhy stalo jedno z nejvýraznějších center švédského punku.

Glo ukázkově reprezentují danou scénu i generaci. Školáci, co se chopili kytar a s pubescentní surovostí vysekávají přímočaré punkové popěvky, ve kterých je i dnes nezpochybnitelné magie autentického prožitku teenagerské revolty. Je to raw punk ve svém prapůvodním slova smyslu, ničím neučesaný syrový rocknroll v bezprostředním provedení. Úvodní Nerv je jednoznačně malým punkovým hitíkem v rámci generačního a dobového kontextu a po ní následující Pin-Up posouvá kapelu neurvalým projevem do v podstatě proto-hardcorových sfér, jako celek ale především působí EP velice kompaktně, kdy na pěti minutách dostanete vše, co tehdejší mladický DIY punk nabízel a čím okouzluje dodnes. S tím koresponduje i jednoduše provedený obal, ten je věrnou replikou originálu a autorem kresby není nikdo jiný než kultovním statusem opředený Freddie Wadling. Ten se ostatně jen o pár měsíců později i aktivně podílel na nahrávání jediného alba kapely.

Původní verze je dnes ceněnou sběratelskou záležitostí, kterou navíc jen tak nepotkáte. a i dík tomu je skvěle provedená vykopávka vydaná pod hlavičkou reedicové značky Re-Ken skvělým počinem, ostatně jako i další desky vydané v rámci této edice u vydavatelství Ken Rock.

[youtube id=“-sFNJBEU9GY“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: Re-Ken / Ken Rock
Rok vydání: 1980 / 2019

Tracklist

1. Nerv
2. Pin-Up
3. Det Kan Jag Garantera Dig
4. 1980

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button