Pozvánky

Garážová legenda The Sonics, která prošlapala cestu punku, zahraje v Praze

Když se v 60. letech začala psát historie garážového rocku, The Sonics byli u toho. Bez debat legendární kapela, která vydala svůj přelomový debut už v roce 1965, letos na podzim vyráží do Evropy. V rámci turné se tito kultovní souputníci The Stooges a MC5 zastaví také v pražském klubu Futurum.

The Sonics, parta muzikantů okolo kytaristy a zpěváka Larryho Parypy, vznikli už v roce 1960 v Tacomě ve státě Washington. Byl to právě debut Here Are The Sonics!!! z roku 1965, který svým nekompromisně přímočarým a na tu dobu hodně ostrým a špinavým soundem zajistil kapele důležité místo v rokenrolové historii. Status výjimečné kapely dokázali potvrdit ještě na druhém albu Boom z roku 1966.

[youtube id=“20S_kwNb4rg“ width=“620″ height=“360″]

Konce šedesátých let se The Sonics nedočkali, jejich hudba ale žila dál. Jako důležitý zdroj inspirace později posloužila takovým kapelám, jako jsou například The Cramps, Dead Boys, Mudhoney nebo Nirvana. K jejich odkazu se ovšem přihlásili také interpreti jako Bruce Springsteen, The White Stripes, The Hives nebo The Black Keys. Na pódia se The Sonics vrátili v roce 2007. V roce 2015 – po neuvěřitelných padesáti letech od debutu – vydali nové album se stručným názvem This Is The Sonics. Jeden ze základních pilířů rokenrolu vystoupí v pražském klubu Futurum v doprovodu psychedelických The Myrrors z Arizony a pražských garage rockerů Old Folks House.

Vstupné v předprodeji za 450 Kč lze koupit prostřednictvím GoOut.cz. Bližší informace na webu pořadatelské agentury River Promotions.

THE SONICS (1960s garage rock, USA)
Support: THE MYRRORS (USA), OLD FOLKS HOUSE (CZ)
3.11. 2015 od 20:00
Futurum Music Bar, Praha

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com
Back to top button