LPRecenze

Fuzzy Vox – No Landing Plan

Před pár lety na mě zcela náhodně vykoukla píseň pro mě dosud neznámých Fuzzy Vox na Youtube a okamžitě si mě obtočila okolo prstu. Francouzské trio krom šarmantního vizuálu totiž disponovalo jak energií, tak chytlavostí na první poslech. Roku 2016 vydali své zatím poslední album s názvem No Landing Plan. To bylo v první edici vyprodáno obratem a o rok později se dočkalo německé edice v režii Kidnap Music, se zcela jiným obalem, navíc s dvěma bonus songy, a právě ta se mi právě točí na recenzentském gramofonu.

Úvod obstarává kytarový motiv hodný klasických MC5 a spolu s ním dostanete dávku energického rocknrollu s výrazným nakřáplým zpěvem, kde celek evokuje neprávem pozapomenuté The Mooney Suzuki. Hit desky má pořadové číslo tři a název Told You Before a mohl by s klidným svědomím zapadnout na nějaký best of The Hives v tom nejlepším slova smyslu, což ostatně platí i o předchozí Distracted. Inspirace je tu víc než zjevná, ale hit je hit. Nicméně následující Grown Evil je v mých očích nemenší peckou a navíc bez zjevného hivesovského mustru, neboť se v něm garage rock střetává s motivy hodnými desert rocku. Stranu A uzavírá první z dvojice bonusů, kterým je skvěle zaktualizovaná Good Times od kultovních The Easybeats. Klasicky garage punková I Got Girl je dalším hitem s potenciálem roztancovávače každého punkového mejdanu.

Primární inspirace Fuzzy Vox jsou ve svěžím garážovém beatu šedesátých let, do kterého vnášejí jak drobnou dávku modernějších influencí, tak i aktuální podobu zvuku. Tím jsou navýsost současní. Produkce celé desky je velkolepá v tom nejlepším slova smyslu. V některých momentech s blížícím se závěrem desky, jako je třeba Easy Street nebo They Shot Charlie, zní kapela jako mnohem chytlavější variace na The Strokes nebo Libertines, oproštěná o unuděný zpěv. Geniálním kouskem je i A Reason To Love s melancholickou náladou a z country čerpající kytarou. Celou desku pak uzavírá druhý bonusový cover v podobě Just Hate To Be Your Man od nedoceněných současníků a zároveň krajanů The Norvins. Vlastně mě nenapadá moc kapel, které by mě v posledním desetiletí dostaly tak jako Fuzzy Vox a jejich No Landing Plan.

Fuzzy Vox, ač Francouzi, znějí tak trochu skandinávsky, což myslím jako velký kompliment. Závěrem snad jediné, chcete skvělou aktuální rocknrollovou desku? Pořiďte si No Landing Plan od Fuzzy Vox!

Info

Label: www.kidnapmusic.de/
Rok vydání: 2017

Tracklist

1. Explosion Of Love
2. Distracted
3. Told You Before
4. Grow Evil
5. A Reason To Love
6. Good Times
7. I Got A Girl
8. Don’t Leave Me Behind
9. Easy Street
10. They Shot Charlie
11. Bo Didley
12. Just Hate To Be Your Man

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button