LPRecenze

Future Punx – This Is Post-Wave

Future Punx z newyorského Brooklynu jsou jedním z hajpů poslední sezóny. Punk, klávesy, trocha umělecké stylizace, rocknroll skousnutelný zástupem, další a další trendy papouškujících hipsterů, pro které není kytarou poháněný rock dostatečně cool. To vše Future Punx zosobňují, ale jsou především kapelou, která si svých pár minut slávy bez pochyb zaslouží.

Rif úvodní Post-Wave zní jako syntetizátorově degenerovaná variace na Kids In America a do značné míry sumarizuje to, o čem jsou Future Punx jako celek. Influence načerpané poslechem melodických new-wave hitů počátku osmdesátek se u nich pojí s elektro punkovým minimalismem a neméně punkovým projevem zpěváka. To vše tu už bylo dávno a po post-punkovém revivalu počátku milénia je tohle spíše takový revival revivalu, recyklát na osmou, jenže ono je to celé zároveň super, bezprostřední a na poslech nevykalkulované. Future Punx mají správnou dávku spratkovitosti, šarmu i chytlavosti popových háčků, co se vám zaseknou v hlavě. Nástupy skladeb občas jako by utekly z podkresů nějakých starých sci-fi filmů, aby se znovu a znovu rozjely vyprávět své zhudebněné příběhy směrem k jednoduché písničkovosti a do značné míry tanečním potenciálem ovládaného hudebního vesmíru. Mužské i ženské zpěvy se občas prolínají, aby fungovaly jako třešinka na dortu, jehož vyznění je občas něčím jako mutantem, tančícím na parketu vyrobeném z desek Units a Talking Heads.

Osobně bych asi alespoň čtyři až pět skladeb z LP vypustil, protože celek začíná v závěru splývat, a tak od čísla jedenáct mám při každém poslechu znovu a znovu chuť nasměřovat se na něco jiného. V tomto ohledu vždy platí, že méně je více, zvlášť s ohledem na to, že první půle nahrávky mě vážně dokázala dostat.

Info

Label: adagio830.de
Rok vydání: 2015

Tracklist

 1. Post-Wave
 2. Endless Growth
 3. Travel With Our Mands / The Theme To The Discovery Of Intelligent Life
 4. Manhattan Loverboy / Cronchek Theme
 5. Any Other Way
 6. We’ll Pay
 7. Grand Scheme
 8. The Joke
 9. I’ve Been Wrong Before
 10. Ever You Go
 11. How To Dance / Cronchek Reprise
 12. No Safety Net
 13. Ahead Of Yourself
 14. Pre-Wave

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button