LPRecenze

Frogrammers – Ten Inch Rat

Berlínští punks Frogrammers mají za sebou desetiletí existence a od vydání jejich prvního alba uběhlo již pět let. Nyní o sobě dávají po letech vědět novou nahrávkou – tentokrát v podobě deseti palcové desky se sedmičkou písní.

Je to stejně jako na předchozích deskách přímočarý melodický punk s výrazně afektovaným, spratkovsky kňučícím projevem zpěváka a chytlavými kytarami. Navazují tím na kalifornské záležitosti, rašící jako houby po dešti v druhé půli devadesátých let, ostatně nikoliv nadarmo má jeden ze členů kapely na obalu tričko The Bodies. Obdobné inspirace svého času vstřebávali jejich krajani The Shoemakers s velice podobným výsledkem. Plus mínus dvouminutové energické písničky nic nekomplikují a nepouštějí se do žádných aranžérských veletočů, což ostatně není ani v zájmu věci. Výrazným úkrokem je pouze šestá skladba Rat-Song, pohrávající si se ska motivem ve sloce, a svou potemnělejší náladou i závěrečná Full Of Fire. Zpěvákova specifická barva hlasu a jeho dikce jsou výraznou devizou kapely a zásadní ingrediencí jejího šarmu.

Ten Inch Rat samozřejmě není zásadní či přelomová deska, je to ale autentická zpověď reálných punks, kteří to, co zpívají a hrají, i žijí, bez špetky strojenosti a snahy podbízet se současným trendům.

Tracklist

1. Punk Rocker
2. Just For Fun
3. It’s All Over
4. Frogman
5. Nobody Can Stop Us
6. Rat-Song
7. Full Of Fire

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button