LPRecenze

Frogrammers – Boring

Berlínská čtveřice Frogrammers mě svým způsobem dokázala dostat již před pár lety svým prvním EP, které v sobě mělo veškeré atributy klasického punkového dílka, schopného zapadnout i do časů zlaté éry stylu.

Sešel se rok s rokem a je tu velká deska. Ta servíruje i nadále bezprostředně chytlavý melodický punk, americko-německého střihu s totálně afektovaným zpěvem. Frogrammers mají v sobě, patrně bezděky, něco charakteristicky berlínského, něco, co mám s atmosférou tamní punkové scény spojeno uvnitř mysli již od svých prvních setkání s ní. Onen skrze německý cedník od Kruppa profiltrovaný americký punk, jeho spratkovitost, umocněnou specifickým a výrazným akcentem němco-angličtiny. Frogrammers prezentují chuligánství i nonkonformitu, vstřebanou do svižných rocknrollových písniček, jednoduchých svou formou i obsahem, ale právě tím naprosto odzbrojujících svou autenticitou. Nehledejte tu žádnou sofistikovanou pózu, tohle jsou písničky rocknrollových loserů pro stejně smýšlející i žijící zoufalce.

Frogrammers tímto zapadají do vlny berlínského punku posledních let, který reprezentují stejně jako třeba About Blanks, Not The Ones, Erotic Devices, Modern Pets nebo nejnověji Needle Exchange. Tu a tam můžete zaslechnout odkazy na The Dickies, bezprostřednost prvopočátků Descendents i notnou dávku mladické popové senzibility Buzzcocks. Samozřejmě, pohybujeme se v prostoru na hony vzdálenému jakékoliv originalitě, ale Frogrammers ji nahrazují tahem na bránu a citem pro odrhovačkou melodii s popěvky uhnízďujícími se v hlavně prvním poslechem.

Další povedená deska od Wanda Records, plná svěží melodiky i energie, která třeba za další tři dekády bude kultovní klasikou.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2015

Tracklist

 1. I Just Wanna Do It
 2. Can’t Cry No More
 3. Creature Of The Night
 4. You Took My Heart
 5. Your Love
 6. I Need A Gig
 7. Boring
 8. Friends In A Box
 9. Desertion Blues
 10. Wild Child
 11. Alles Ist Kaputt

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button