EPRecenze

Friends Of Dorothy – Jimmy Jansson

Friends Of Dorothy je lehce pozapomenutý americký slangový výraz pro teplouše a to ze zdánlivě nenápadného jména dělá téměř ideální název pro punkovou kapelu. K tomu si připočtěte zemi původu – Švédsko a personální propojení s fenomenálními Henry Fiat Open Sore, což neomylně rozpoznáte okamžikem, kdy zpěvák poprvé otevře ústa, a máte všechny předpoklady pro parádní chytlavou nahrávku. Tohle vše je propojeno na EP s názvem Jimmy Jansson.

Čtveřice písní zní jako odlehčená variace na Henry Fiat Open Sore, s náležitou inspirací v šedesátkové garáž rock muzice, z níž si bere bezstarostně lehkou melodiku i kytarový drive, ten je ovšem přefiltrován skrze moderní zvukové triky a eliminuje tak nebezpečí retro nálad. Friends Of Dorothy vlastně tak trochu zní jako The Hives ve svých nejlepších časech, kdy je teprve čekala cesta na výsluní a měli v sobě stejně nespoutanou, ale i hravou rockovou energii, propojenou s ve své podstatě popovou melodikou. Ovšem tihle pánové si jdou vlastní cestou a o tom není žádných pochyb. Úvodní Jimmy Jansson kombinuje garážový kytarový riff s totálně melodickým refrénem, který umocňují parádní bubblegumové doprovodné vokály. Druhá Gimme Your Love čerpá své inspirace v klasických rockových odrhovačkách a v podstatě máte pocit, že posloucháte nějaký hit z klasického rockového rádia. V takto nastaveném duchu jede deska i na druhé straně a ani na moment neztratí spád či tah na branku.

Skvělých sedm palců totálně chytlavého rocku a v mém světě rozhodně jedna z top desek roku 2013. Pro ty, komu se stýská po Henry Fiat Open Sore, pak myslím téměř povinnost, která nemůže zklamat ani náhodou.

Info

Label: Ken Rock

Rok vydání: 2013

Tracklist

  1. Jimmy Jansson
  2. Gimme Your Love
  3. Daddy Or Mum
  4. 16 Minutes Of Fame

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button