MCRecenze

Franky Shampoo And The City Creatures – The Lost Tapes

Lehce mysteriózní projekt, zrozený v Chemnitzu a stavící na bezčasovosti tvorby i anonymní auře interpreta – to je Franky Shampoo And The City Creatures. Zmíněným aspektům ostatně nahrává i samotný název kazety The Lost Tapes spolu s informacemi o vzniku.

Co je ale faktem, ať již je realita jakákoliv, Franky Shampoo And The City Creatures jsou skvělí. Melodický garage punk s minimalistickou produkcí a přímočarou chytlavostí. Skladby oscilují mezi popem načichlými popěvky, surf punkem a melodramatickými polohami garážového provedení post punkových nápadů. Již úvodní In The Night evokující nahrávky Marked Men je miniaturní hit, který sám o sobě stojí za to, aby si člověk tuto kazetu pořídil. Následující šestice ale v podstatě v ničem nezaostává a škálou již dílem zmíněných vlivů vytváří pestře zbarvenou rocknrollovou paletu.

Druhá Brain Eater má v sobě podmanivě zádumčivého ducha obšlehnutého z nahrávek pocházejících z amerického pacifického severozápadu. Následuje svižný garage punk v podobě písní Delicious End a Back From The Dead. Pátá je pak na řadě Cat Vs Human, můj osobní hit celé nahrávky, v té se repetitivní zpěv pojí se zvonící čistou kytarou a surf rockovou příchutí.

Franky Shampoo And The City Creatures je pro mě jedním z příjemných překvapení letošního jara.

Rok vydání: 2021
Label: It’s Eleven Records
1. In The Night
2. Brain Eater
3. Delicious End
4. Back From The Dead
5. Cat Vs Human
6. Talk To Me
7. Back To Life

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button