NovinkyZahraniční

Francouzští Birds in Row staví Katedrálu. Přivezou ji s sebou do Prahy

Melancholický a zároveň agresivní. Ostrý a objímající – těkavý. Takový je už od debutové desky You, Me and the Violence post-hardcore francouzských Birds in Row. A ze svého disonantního směru trio neuhýbá ani na novém EP Noah / Cathedrals, které sebou už v úterý 18. října přiveze do pražského klubu Underdogs.

Nová nahrávka se pokouší zachytit stav světa v jeho současné chaotické podobě. A taková intence skvěle odpovídá neuchopitelnosti, kterou hudba Birds in Row oplývá. Neuchopitelnosti, pod kterou se skrývá v bolestivém křiku ukryté jednoduché poselství o vzájemné lásce a respektu. Tomu odpovídají také texty EP, které vznikaly v osamělém období a koronavirových izolací. „Chtěli jsme aby lidé věděli, že nejsou sami, a že je tu vždycky někdo, na koho se mohou spolehnout,“ okomentovala poselství alba kapela.

Nová nahrávka navazuje na skvělé album We Already Lost the World, které vyšlo už v roce 2018, a začíná dvojící na sebe navazujících skladeb Noah a Cathedrals. „Noah je o hledaní reality a pravdy v bortícím se světě plném peněz, zatímco Cathedrals je skladba o tom, že je nutné zamyslet se nad sebou a vrátit se na začátek, abychom mohli vytvořit udržitelnější svět pro všechny z nás,“ vysvětlují Birds in Row.

O tom, jak silně na vás poselství téhle francouzské trojice zapůsobí v živém podání, se můžete přesvědčit už příští týden. Kapela v úterý 18. října vystoupí v pražském klubu Underdogs. Spolu s ní zahrají domácí Lusky.

Související

Back to top button