Reporty

FOTO: Punk ožil v hradeckém country clubu s Nežfaleš, Superteslou a Tragedis

Punk není mrtvej! Ani ten českej. Pražští floutci z Nežfaleš vyprodali s pomocí folk punkových Tragedis a 1/4 heartland-punkové Supertesly hradecký klub Lucie. Ač se Lucie zaměřuje spíše na country hudbu, tak punkáčů bylo plno, někteří dorazili až z Bruntálu.

Jako první se měla představit brněnská Supertesla, kvůli zákeřnému Covidu ale dorazil jen zpěvák Honza s kytarou. Spolu s Radkem, frontmanem Nežfaleš, předvedli trochu punkovou, ale povedenou akustickou show. Slyšet byla jak vlastní tvorba Supertesly, tak pecky od The Fialky a dalších jmen české scény.

Nežfaleš, která letos slaví 20 let, zahrála songy z nové kompilační desky Dvě desítky let. Postupně došlo třeba i hitovku Vodku a Lexaurin, i když pánové popíjeli spíše pivo. Set končil převážně starší tvorbou. Fanoušci nechtěli pustit kapelu z pódia a drze si říkali o další přídavky. Kluci potili krev, slzy a rock´n´roll až do konce.

Večer uzavírali Tragedis, skupina mladých talentovaných hudebníků a hudebnic – ty jsou v sestavě dvě, harmonikářka a houslistka. Punk v jejich podání mísí prvky folkloru, výrazné kytary a odvážné texty.

Doufám, že podobných punkových akcí bude v Hradci Králové více.

Související

Back to top button