EPRecenze

Fissure / Shackles – Split

Desetipalcové power violence inferno – tak by se dal v několika slovech shrnout split kalifornských Fissure s Australany Shackles. Ostatně jméno vydavatele, Dead Heroes, hovoří samo za sebe, neb ve vodách extrémní hudby je poměrně jasně vyprofilováno.

Jihokalifornští Fissure na své straně servírují šestku divokých skladeb, bazírujících na do extrému zahnaném hardcore. Super rychlá tempa, tu a tam ohraničená pomalým nástupem či závěrem, uječený hysterický zpěv a zvuk navazující na power violence klasiky s metalovým zkreslením kytary a echem na bubnech. Ostatně tahle svérázná škatulka vznikla právě v jižní Kalifornii, takže lokálně mají pánové nač navazovat. Skladby se stopáží pohybují někde mezi půl minutou a minutou dvacet – to v případě té nejdelší z nich. Na každý pád, skladba Vzpomínky plešatícího metalheada vítězí v nikým nevypsané soutěži o nejvtipnější název měsíce.

Shackles se na své straně noří hlouběji do hudebních běsů. Jejich špinavý zvuk a kytarové motivy čerpají z podzemního metalu. Zpěvákovo záhrobnické mručení a chrochtání zkreslené skrze nějaký efekt, pro změnu z grindcore klasik, což jsou mikro světy, mající to stylově k sobě, co by kamenem dohodil. Ostatně i stopáže kompozic se oproti sparing partnerům posunuly o stupínek dále, do rozmezí minuty až dvou. V momentech, kdy se neřítí bezhlavě kupředu, kytary opakovaně staví na jednoduchých, ale vždy fungujících motivech.

Info

Label: http://deadheroeslabel.bigcartel.com/
Rok vydání: 2016

Tracklist

1. Fissure – Godafoss
2. Fissure – Tinea
3. Fissure – Memoirs Of The Balding Metalhead
4. Fissure – Momophiliac Knife Fight
5. Fissure – Greg Plight (Not Faster Than A Speeding Train)
6. Fissure – C.C. Beat
7. Shackles – Pried Reopen
8. Shackles – Strip Mined
9. Shackles – A Promising Future Behind You
10. Shackles – Defined By Failure
11. Shackles – Your Skin, My Graft
12. Shackles – Enderlying Intentions
13. Shackles – Drag You Down, Keep You Down

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button