ČlánkyMagazín

Filmový tip: 1991 – The Year Punk Broke

Po delší době opět přicházím s dalším filmovým tipem! Tentokrát pro všechny fandy rockové hudby devadesátek. Film nesoucí název 1991: The Year Punk Broke je naprostou povinností pro všechny fanoušky Sonic Youth. Netypický až amatérský dokument je natočen a režírován Davem Makeyem, filmařským samoukem zaměřeným na hudební scénu. Režíroval i mnoho hudebních videoklipů, například Slip it in od Black Flag nebo Mildred Pierce právě od Sonic Youth.

tumblr_m1t7h0s4Ur1qir6ydo1_1280

Film 1991: The Year Punk Broke sleduje členy Sonic Youth na společném evropském turné s kapelami jako Nirvana, Dinosaur Jr., Babes in Toyland nebo Ramones. Dokonalost soundtracku tak ani nemusím zmiňovat. Dokument je natočen velmi autentickým způsobem, kdy Thurston Moore, kytarista Sonic Youth, se během natáčení rád stal tak trochu moderátorem/komentátorem a provází diváky do zákulisí kapelního života. Proto nechybí unikátní záběry upřímných rozmluv o muzice, životě a lidech. Nechybí vtipné scénky, bezcílné poflakování, sarkastický Thurston Moore, tančící Kim Gordon a Kurt Cobain, před-koncertní bláznění Dava Grohla a Krista Novoselica, Sonic Youth na pouti, popisování známého bílého pláště Kurta Cobaina, rozhovory s fanoušky a mnoho dalšího, ale hlavně jedinečné záběry z koncertů. Záběry nejsou příliš kvalitní a občas se vám z nich může zamotat hlava, ale i tak přinášejí úžasný náhled na rockovou scénu brzkých 90. let

V dokumentu je vidět i roadie Joe Cole, kterému je snímek věnován. Joe Cole byl zabit během loupežného přepadení tři měsíce po skončení turné.

[youtube id=“AxEzBR-rEnk“ width=“620″ height=“360″]

Kate

If you think I'm loser who likes music too much you are definitely right.

Související

Back to top button