Pozvánky

Festival Punkáči deťom sa pripravuje na jubilejný 10. ročník

V dátume 27. 8. – 29. 8. 2020 zažije trenčianske letisko silnú nálož punkovej energie. Chystá sa desiaty ročník festivalu Punkáči deťom.

Slovenský festival Punkáči deťom sa aj tento rok rozhodol bojovať o miesto medzi najlepšími akciami roka. Časť výťažku zo vstupného festivalu Punkáči deťom bude venovaný nadácií Pomoc deťom v ohrození, ktorá je zameraná na pomoc chorým, týraným, zneužívaným a postihnutým deťom alebo deťom, ktoré sa ocitli v ohrození zdravia a života.

Prvé ohlásené kapely:

Punkovú legendu The Toy Dolls netreba nejako zvlášť predstavovať. Ich album Dig That Groove Baby patrí medzi najlepšie punkové albumy všetkých čias a ich koncerty majú neskutočnú show a energiu.

[youtube id=“qFyRhgCvqaU“ width=“620″ height=“360″]

Royal Republic. Štyria Švédi, štyri albumy za sebou a veľké veci pred sebou. ROYAL REPUBLIC sú ukážkový príklad, ako sa z malých klubov prepracovať až na veľké európske pódiá.Navyše na festivale predstavia aj svoj posledný, stále aktuálny album.

[youtube id=“__yVa3Icul8″ width=“620″ height=“360″]

Moscow Death Brigade. Táto neskutočná nálož punku, hardcoru a hiphopu v jednom je záruka neskutočného zážitku. Od roku 2014 MDB patrí medzi najpozývanejšie  nezávislej kapely v Európskej únii a každoročne tu odohrajú viac ako sto vystúpení v kluboch aj na festivaloch.

[youtube id=“d4eqettF5qI“ width=“620″ height=“360″]

Ďalej sa návštevníci môžu tešiť napríklad na Los Fastidios, už legendárna oi kapelu z Talianska, anglickú legendu The Crack alebo legendu psychobilly scény Demented Are Go. Na festivale sa predstaví taktiež jedna z najlepších nových punkových kapiel, aké scéna aktuálne ponúka, katalánsky Crim.

Z československej scény sa môžu návštevníci tešiť na Totální Nasazení, E!E, Plexis, Malomocnost prázdnoty, Hoten Toten, The Fialky, Záviš, Začiatok Konca , Karpina, Kýbel Mačiek a mnoho ďalších.

Organizátori sľubujú, že toto je iba začiatok tohtoročného programu a už v najbližších dňoch začnú zverejňovať ďalších headlinerov. Celkovo na festivale vystúpi takmer 80 interpretov.

Tohoročným prvým prekvapením však bude, že v zozname vystupujúcich sa už neobjavia len punkové formácie, ale aj rockové či metalové bandy. Na akcii totiž pribudne ďalšia scéna s názvom Hard n‘ Heavy, aby sa festival obohatil o ďalšie príbuzné komunity.

Okrem kúpy vstupeniek môžete tento rok festival opäť podporiť aj prostredníctvom 2% z dane. Do 15. februára si od svojho zamestnávateľa vypýtajte ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň a sumu, ktorú budete môcť darovať, poukážte na Občianske združenie Punkáči deťom. Celý postup aj s potrebným údajmi bude dostupný na webe festivalu.

Predpredaj vstupeniek prebieha online na odkaze.

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com
Back to top button