Pozvánky

Festival Punkáči Deťom prihadzuje do line-upu The Baboon Show nebo Moscow Death Brigade

Napriek pandémii sa v termíne 24.-27. 8. 2022 bude konať najväčší ročník benefičného festivalu Punkáči Deťom v histórii. Organizátorom sa podarilo prilákať legendárne britské kapely ako The Exploited, The Adicts či The Toy Dolls, ktoré sú na scéne už vyše 40 rokov. Hviezdny punkový lineup dopĺňajú aj mená ako švédski The Baboon Show, ruskí Moscow Death Brigade či českí SPS. Domácu scénu budú reprezentovať kapely ako Slobodná Európa, Davová Psychóza či Polemic.

Mnoho festivalov sa rozhodlo ročník 2021 pre pretrvávajúcu pandémiu vynechať. Tím stojaci za Punkáčmi Deťom sa rozhodol pripravený program neprekladať a napokon zorganizovali festival s najväčšou produkciou vlaňajšieho festivalového leta. Hoci vystúpilo vyše 70 kapiel, plán bol pôvodne ešte megalomanskejší: „V roku 2021 sme oslavovali 10. narodeniny festivalu. Plán bol jasný – jubilejný ročník musí byť najväčší. Zabookovali sme fakt zaujímavé zahraničné mená, kvôli pandémii sme však museli niektoré kapely prebookovať na rok 2022. Chvalabohu, väčšina z nich napokon vystúpi tento rok,” tvrdí hlavný organizátor festivalu Andrej Siget.

Festival Punkáči Deťom sa v roku 2019 presťahoval na trenčianske letisko, ktoré je známe predovšetkým fanúšikom festivalu Pohoda. Tento krok umožnil organizátorom rozšíriť počet účinkujúcich a pridať dodatočné atrakcie či aktivity pre návštevníkov. „Na áčkovom stejdži vystúpia nielen britské legendy, ale aj československá špička v žánri, ako napríklad Davová Psychóza či Slobodná Európa. Pripravili sme tiež priestor pre množstvo zaujímavých mladých kapiel. K tomu máme akustický B-stage, kde sa okrem koncertov konajú aj prednášky, stand-up či slam poetry,” dodáva Andrej Siget.

Hlavnými myšlienkami festivalu sú benefícia a solidarita. Výťažok zo vstupného sa prostredníctvom občianskeho združenia odovzdáva deťom v núdzi. Návštevníci festivalu zakúpením lístka získavajú nielen možnosť uvidieť najväčší lineup v histórii festivalu, ale tiež priamo prispievajú na pomoc deťom. Vstupenky na festival si môžete zakúpiť na webe Punkáčov deťom.

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com
Back to top button