Pozvánky

Festival Pod Parou láká na Lagwagon, Markyho Ramonea nebo Street Dogs

Fest Pod Parou je za svou 16letou historii tradičním setkáním milovníků klasického punku! Ať už pro ty, které odkojily Antifesty, tak pro ty, kteří vyrostli až s Pod Parou. A i díky návratu pouze jednoho pódia má akce tu správnou atmosféru, kdy si v klidu po vystoupení největších hvězd žánru zajdete pro pivo a stihnete pokecat s kámošema.

Jak je již tradicí, festival i letos obsadí tři dny, takže popořadě. Čtvrtek je postavený zejména na silné čtyřce, SPS a jejich punk hymny, následně Discharge se svým „novým zpěvákem“ a setem, kde se najdou příznivci 82 punku, a samozřejmě povinný Marky Ramone! A vrcholem budou určitě i kalifornští Lagwagon, stylově ovlivnění třeba NoFX a taky vydávající na labelu jejich šéfa Fat Wreck Chords.

V pátek, po zavedených domácích jménech jako Plexis nebo Totální Nasazení, vystoupí  bostonští Street Dogs vedení bývalým zpěvákem Dropkick Murphys Mikem McColganem, po nich Infariot, kteří jsou v tuzemsku k vidění vzácně jak sůl, a povinní Agnostic Front. Kdo by se netěšil na Mireta s křepčícím Stigmou a hity jako Gotta Go, For My Family nebo Old New York.

Asi hlavní avizovaná hvězda The Exploited v pátek bohužel nevystoupí, kvůli hospitalizaci zpěváka Wattieho Buchana, ale pořadatelům se podařilo sehnat skvělou náhradu v podobě Cockney Rejects, kteří už loni na festivalu předvedli, že jsou top kapelou v žánru Oi! punk.

V sobotu pak z domácích kapel vystoupí domácí NVÚ, The Fialky nebo Motörhead načichlí Malignant Tumour. Pro fajnšmekry tu budou Brazilci Paura, dále Mexičani Acidez a hlavně portlandští 82 punx Defiance, kteří jsou konečně zase v Evropě. Závěr celé akce pak vygraduje koncertem 77 punk legend Menace a Angelic Upstarts, kteří určitě nezapomenou zahrát i věci z desky Teenage Warning. Úplný závěr pak obstarají vždy zadek nakopávající londýnští punks Restarts se svým jedovatým punkem na dva zpěvy.

16. – 18. 8. 2018 – Vyškov/ letiště Marchanice
http://www.podparou.cz
https://www.facebook.com/FestPodParou

Související

Back to top button