LPRecenze

Fanny Kaplan – Fanny Kaplan

Moskevské dívčí trio, hrající v sestavě klávesy, basa, bicí, se jménem Fanny Kaplan a deskou na britském vydavatelství Inflammable Material. Co od takové kombinace čekat? Něco trochu provokativního, nonkonfekčního a radikálního. Přesně to Fanny Kaplan naplňují.

Jehla dosedne do drážek a z reproduktorů se začne linout svébytný hluk, podsouvající člověku pocit, že Screamers byli zasaženi nějakou psychotickou poruchou a v jejím záchvatu emigrovali do Sovětského svazu. Fanny Kaplan servírují svůj eklektický avantgardní post-punk s energií a šarmem. Výrazně zkreslená basa je nasnímaná s poněkud éterickým echem a jede ruku v ruce s bubny, které si jen tak pohrávají s rytmy k umocnění atmosféry. Všemu ovšem dominují futuristické monotónní klávesové melodie, občas patrně nějakou časovou anomálií, uprchlé ze zkoušky Devo někdy na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Klávesy efektivně fungují spolu s deklamativním dívčím zpěvem v rodném jazyce, dodávající celku další rozměr svébytnosti. Ten je občas k dosažení maximálního efektu protažen do ozvěn, pojících se s nervními klávesami.

Výsledek nakonec zní, asi jako kdyby Devo po mejdanu se Screamers vystupovali v ruské mutaci Star Treku, kde jsou nějakou mimozemskou entitou proměněni v partu divoženek.

Info

Label: inflammablematerial.bigcartel.com
Rok vydání: 2016

Tracklist

1. повод накрыться – The Reason To Cover Self Up
2. траншея – Trench
3. заперто – Locked Up
4. фальшивый стрелок – Fake Shooter
5. смех – Laughter
6. схема устарела секунду назад – The Scheme Expired A Second Ago

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button