Pozvánky

Exploited, Adicts, Toy Dolls… Punkáči Deťom představili první jména dalšího ročníku

Slovenský hudební benefiční festival Punkáči Deťom představuje první jména na příští ročník. A začíná hned zostra, mezi prvními zveřejněnými jmény jsou The Exploited, The Adicts nebo The Toy Dolls.

Kromě výše zmíněných jmen přijaly pozvání na festival také kapely Moscow Death Brigade, Tragedis, SPS, Nežfaleš či Infected Rain.

The Adicts jsou kult. Jedna ze stěžejních kapel první britské punkové vlny a punkového hnutí vůbec. Výrazná clockwork image v kontrastu s mejdanovou performancí a lehkovážnými texty jim umožnila přežít osmdesátá i devadesátá léta a neztratit se ani v novém tisíciletí.

[youtube id=“2OY-GvvknOA“ width=“620″ height=“360″]

The Toy Dolls nejsou žádná tuctová punková kapela. S písničkami jako Dig That Groove Baby, Cloughy Is a Bootboy a My Girlfirends Dad’s a Vicar, pódiovou show plnou synchronizovaných výskoků a tanečků, choreografií, rotujícími kytarami a silně nakažlivými melodiemi je tohle bezkonkurenční útěk před realitou. Během uplynulých 40 let si The Toy Dolls vybudovali jednu z nejpočetnějších a nejvěrnějších fanouškovských základen, co se týče punkové kapely na téhle úrovni.

[youtube id=“9m7tPikH0UA“ width=“620″ height=“360″]

O tom, že „punk není mrtvý“, zpívali The Exploited ješte v 80. letech v reakci na tehdejší vlnu v hudebním průmyslu, kde podle některých kritiků klasický punk rock nahradily modernější styly. The Exploited na svém debutu okamžitě zaujali nekonvenčním přístupem a razantními texty kritizujícími všechno, co mezi lidmi vytváří konflikty.

[youtube id=“HPfeTBwrGAw“ width=“620″ height=“360″]

Festival Punkáči Deťom se tradičně koná poslední srpnový víkend na letišti v Trenčíně. Festival je vhodný pro všechny věkové kategorie; pro individuály, stejně tak pro rodiny s dětmi. Kromě stagí nabízí i prostory na oddych a zábavu jako chill zóna či čajovna s vodními dýmkami.

Hlavním motivem festivalu je benefice, jejíž myšlenka je zakomponovaná přímo v názvu festivalu: výtěžek ze vstupného putuje na pomoc dětem v nouzi prostřednictvím OZ Punkáči Deťom.

Vstupenky na festival je možné zakoupit online na www.punkacidetom.sk.

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com
Back to top button