LPRecenze

Ewig Frost – No Dice

Ewig Frost hlásící se o slovo z Vídně, patří k oné pro mne stále zábavné vlně motorheadovských kříženců punku s metalem, vyrojivších se s příchodem nového tisíciletí. No Dice je již jejich třetí deskou a dokazuje, že i u našich jižních sousedů se objevují kapely, které stojí za to mít zapsané za uši.

Po intru se kapela rozjíždí na své plné obrátky. Temný post-motorheadovský zpunkovaný black metal zní v mnoha ohledech jako přímočařejší variace na rané Celtic Frost či Venom. Ovšem v písních se dá vystopovat i mnoho z raného evropského thrash metalu, ovšem oproštěného od nudných sól a nekonečného protahování kompozic do pětiminutových délek, a navíc náležitě přefiltrovaného skrze Discharge. Ewig Frost jdou přímo na věc a vše je od A do Z řečeno na maximálně dvou až třech minutách a zároveň v herním projevu můžete při pozorném poslechu vyčíst, že pánové byli původně metalová kapela, což zde kupodivu není handicapem.

Ve třinácti zastaveních tu Ewig Frost předvádějí to, čím mě svého času dostali kanadští punks Inepsy či norští Darkthrone na svých novějších deskách, a zároveň jsou vlastně v zásadě taková rakouská odpověď na naše místní Malignant Tumour, jen o poznání více apokalyptičtí, méně hospodsky kabaretiérští, čímž mají nesporně blíže ke zmíněným Kanaďanům a tím i mému uchu.

S ohledem na to, že zároveň právě recenzuji nové EP také vídeňských Anstalt, si kladu otázku, proč se na místních pódiích kapely z prostoru starého dobrého mocnářství neobjevují častěji, tyto příklady ukazují, že stojí za to.

All hail to metal punx!

Info

Label: ewigfrost.com/
Rok vydání: 2016

Tracklist

1.       Void

2.       High Octane Anarchy

3.       Smoke & Mirrors

4.       Atomic Release

5.       Twister

6.       Deepwater Horizon

7.       No Scene

8.       No Dice

9.       Through Deserts And Dust

10.   A Achterl Auf Sterben (Schenk Nu Ans Ei!)

11.   The Haze Of THe Lizards

12.   Black Mountain Madness

13.   13A

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button