LPRecenze

Erotic Devices – All We Wanna Do Is Rock’N’Roll

Berlínští Erotic Devices jsou již nějaký ten pátek rocknrollová mašina na bezprostřední jednoduché popěvky, které si člověk začne s kapelou pobrukovat okamžitě, a přesně to předvádějí i na svém zatím posledním albu. To vyšlo již před koncem roku, ale vlastně až nyní jsem se dostal k jeho zrecenzování, z čehož plyne ponaučení – nikdy nedávejte desky do nesprávné přihrádky.

Od prvních tónů se rozjíždí melodická smršť pár akordových bubblegumových písniček, postavených na chytlavých popěvcích a šlapajícím středním tempu. Je tu esence klasických desek Ramones i toho, z čeho čerpali již oni samotní, došperkovaná texty reflektujícími životy punks v realitě dnešního Berlína, deklamovaná spratkovsky ukňučeným zpěvem. To ostatně skvěle sumarizuje pátá skladba se svým „Good bye motherfucking hipster, we don’t want you in the city“.

Erotic Devices mají abnormální talent k psaní super chytlavých písniček o obyčejných věcech, což je deviza, která je k nezaplacení. Skladby jako They Wanna Push Me Down, My Girlfriend Is A Troublemaker nebo Bring My Skateboard Back jsou hity na první poslech, odzbrojující svou hravostí bez jakýchkoliv komplikaci, vystřelené od boku na první dobrou. Ideální soundtrack k současným letním dnům. Popové háčky, které se vás chytnou a jen tak se nepustí, ovšem Erotic Devices často doprovází lyrikou, která je na hony vzdálená vzdálena zdánlivé bezstarostnosti melodií samotných, což je v mém světě velké plus.

Oproti předchozím deskám má nahrávka sytější zvukovou produkci, ale jinak, pokud znáte starší věci, čekají vás variace na tatáž hudební témata.

Info

Label: www.wandarecords.de
Rok vydání: 2016

Tracklist

1.       Kick Your Butt

2.       Stay At Home

3.       They Wanna Push Me Down

4.       We Wanna Pogo Dance

5.       My Girlfriend Is A Troublemaker

6.       Bring My Skateboard Back

7.       Good Bye Motherfucking Hipster

8.       The Lizard Queen

9.       Weekend

10.   Toilet Romance

11.   I Really Wanna Fuck

12.   Riot

13.   Baby Be My Bone

14.   All I Wanna Do Is Rock’N‘Roll

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button