LPRecenze

Enamorados – Enamorados

Z po většinu roku sluncem zalitých ulic Barcelony a kapel jako Destino Final, Suicidas, Orden Mundial atd. vzešli Enamorados. O jejich první desku se postaralo agilní německé vydavatelství Sabotage, které se v poslední době ponořilo do hispánského světa, a to plným právem, neboť právě odtud v současnosti přichází až abnormální množství zaznamenání hodné muziky.

Rozjezd desky obstarává zvonivě čistá kytara a svižné tempo bubnů v duchu klasického zpunkovaného power popu tak, jak ho miluji. Zpěv, který se přidá po pár taktech, pak dává vzpomenout na španělské punkové klasiky a je důkazem toho, jak skvělé může být oprostit se od fixace na angličtinu.

Přichází druhá Todos Dicen a já jsem chycen. Pokud by už nic dalšího na celé desce nevybočovalo, tak tahle jediná věc by byla dostatečným důvodem, proč je 12“ Enamorados skvělý. Na první poslech chytlavá pomalá kompozice, kombinující skvělou kytarovou i vokální linku v duchu toho nejlepšího z punkem ovlivněného power popu, co si jen dokáži představit.

Následující skladby se z většího vracejí do rychlejších vod a výsledek v globálu zní jako srážka amerických punk/power pop klasik s Eskorbuto a jejich španělštinou určovaných vokálních melodií. Nutno říci, že jejich rodný jazyk s rocknrollem zkrátka a dobře funguje neuvěřitelně skvěle.

Sedm skladeb na desce v člověku zanechá v podstatě pouze dva veskrze pozitivní pocity. Chuť pustit si celou desku od začátku okamžitě znovu a doufání v to, že kapela dříve nebo později vydá nějaké další album.

Info

Label: sabotagerecords.net
Rok vydání: 2017

Tracklist

1. La Verdad
2. Todos Dicem
3. Mi Aguero
4. Vamos A Arder
5. Esa Penumbra
6. La Misma Piel
7. Rompe Mi Interior

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button