LPRecenze

Dry Heaves – Slim Pickings

Shefieldští Dry Heaves (nezaměňovat se stejnojmennou stařičkou kanadskou záležitostí) jsou tu s první velkou deskou, jež následuje po několika sedmipalcích a se kterou na sebe nechali celkem pěkně dlouho čekat (s ohledem na to, že „LP bude venku brzo“ zakroužilo virtuálním světem již někdy v půlce roku 2013). Jenže kdo si počká, ten se dočká, a tady bylo nač čekat. Stejně jako v případě sedmipalců je deska zabalena v barevném a ujetě kresleném obalu, což je pro mě plus bod numero uno. Ale vzhůru k tomu, co v sobě ukrývá vinylový výlisek.

Jehla dosedá do drážek, rozjíždí se úvodní song Weekend Warrior a já si sedám na zadek. Dry Heaves, to je typ muziky, co mě nikdy nepřestane bavit. Chytlavý namelodičtělý kytarový rif, šlapavé tempo a spratkovský kňučák zpěváka vytváří hudební koláž, která mě naprosto dostává, a pokud byly předchozí sedmipalce kapely slibné, zde to pánové rozbalují v plné parádě. Kompozice se stopáží někde mezi minutou a dvěma nabízejí neutuchající palbu hajzlíkovského punku s energií raného hardcore, kde zároveň vše naprosto přesně sedí. Vyzněním Dry Heaves zapadají do stejné škatulky jako švédští Regulations, dánští Young Wasteners či skvělí Amíci Night Birds. Vzhledem k tomu, že jsem fanoušek všech těchto jmen (a obecně hudby, ze které vycházejí), je nasnadě, že pánové mi kápli přesně do noty, a myslím, že do ní kápnou všem, koho zmíněné kapely baví. Jako bonus navíc dostanete špetku dochucení tu a tam nějakou tou streetpunk oi!em načichlou influencí, nicméně v míře více než decentní – celek je k tomu, co bývá označováno za oi!, na hony vzdálen. Rify, čerpající své vlivy odněkud z časů Jealous Again od Black Flag a dalších jihokalifornských punks z časů úsvitu termínu hardcore, se ideálně pojí se spratkovitostí zpěvákova projevu, zapadajícího do přesně té samé éry a znějícího jako pubescentně ukňučená variace na Darby Crashe.

Na závěr mi zbývá jen povzdech nad tím, proč sakra tahle kapela není o tisíc procent populárnější, její desky tu nejsou nikde k mání a proč tu nikdy nehrají. Protože tohle je pro mě jedna z nej desek poslední doby.

Info

Label: Viral Age, Adult Crash
Rok vydání: 2015

Tracklist

 1. Weekend Warrior
 2. Where Ya Going
 3. Gi’ore
 4. Cold Sweat
 5. Slim Pickings
 6. Relief
 7. Big City
 8. Rip Off
 9. The Fear
 10. No Control
 11. Monotony
 12. Killers In Uniform

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button