DVDRecenze

Dropkick Murphys – On The Road With

Na tohle DVD jsem se opravdu dlouho těšil. Snad tak dlouho, co je na světě CD Blackout, kde o něm byla zpráva. Myslel jsem, že ho budu mít už v březnu, kdy jsem byl navštívit Dropkick Murphys ve Vídni, bohužel nebylo k dostání a musel jsem čekat až ho bude mít nějaký distributor na skladě. První a asi jako jediný ho měl Maximum Underground, kde stojí DVD 599 Kč.

Po sprintu domů a velice rychlém rozbalování jsem ho strčil do přehrávače a čekal zázrak. Nejdřív na mě mňoukla kočka a pak naběhlo jednoduché menu, kde se dá vybírat z šesti odkazů. První je Live On St Patrick´s Day, pak 65 Days of Hell, Behind the Scene, Black and Gold, Music Videos a Labor Day Documentary.

Live On St Patrick´s Day:
Záznam ze dne svatého Patrika v Bostonu z roku 2002, který byl nahrán i jako samostatné CD. Zvuk je v režimu 5.1 a stereo, takže se fanoušci s domácím kinem budou cítit, jako by byli přímo na místě. Obrazová kvalita je výborná. Myslím si, že je lepší sedět doma na gauči a sledovat koncert v kvalitě 5.1, než se někde mačkat v sále s dalšíma tisíci lidma, kteří vás šťouchají a píchají bodlinama do oka (ujišťujeme čtenáře Kids and Heroes, že Hurvy je jediný, všichni ostatní máme rádi bodliny v oku, pozn. red.). Prostě uslyšíte a uvidíte 22 songů ve výborné zvukové a obrazové kvalitě perfektně sestříhaných do 22 dynamických klipů.

65 Days of Hell:
Dokument o americkém turné, které se jmenuje Warped Tour a jedou ho ty nejlepší punkové skupiny v Americe, a v roce 2003 ho jeli i DKM. Dokument nám přiblíží, jaké to je jet 65 dní turné po všech větších amerických a kanadských městech. Hned první show v Boise ve státu Idahu musela být přerušena kvůli bouřce, zde taky chytla policie Kena, jak močí na trávu a měl to za pár. Dozvíte se, jak se připravují před koncertem, kdo je General Sherman, dostanete se na noční party, oslavíte 4. červenec s DKM v Kanadě, uvidíte, jak se u nich pije pivo, dostanete se na natáčení horroru, zahrajete si s DKM bowling, zažijete požár autobusu DKM, dozvíte se proč chlastá Al Barr med, a nakonec se podíváte do Bostonu, kde s kapelou vystoupí Lars Frederiksen a Tim Armstrong.

Behind The Scene:
Tady se kouknete, jaké bylo turné po Japonsku v roce 2000. Naučíme se s pár Japončíkama písničku, uvidíte, co se dá dělat, když se člověk nudí v hotelovém pokoji, dozvíte se, jak se používá japonský záchod, uvidíte, jak se pere basák v Japonsku na ulici, dostanete se na evropské turné, krátce se podíváte do Ruska, zúčastníte se skoků do křoví, uvidíte pravou pouliční bitku, zasmějete se s japonskými stepařkami, v Austrálii počumíte na klokany, připletete se k lovu přepravky na pivo, kouknete se na Havaj a uvidíte, jak se dá rychle přenést skútr přes dálniční plot, uvidíte první a poslední koncert Angry Roadies, dovíte se, kdo je nejmenší fanoušek DKM, Mark Lind z Ducky Boys nám prozradí kolik a co berou DKM, naučíte se pohybovat v metru a DKM vám předvedou, že kdokoli může být v Americe Jackass. Uvidíte, jak se slaví 18. narozeniny, poznáte druhou stránku Rogera Mireta, dostanete se i na narozeniny Stephnie. Dočkáme se i 21. narozenin Marka, který nám předvede svou první návštěvu v baru.

Black and Gold: Dokument o vystoupení DKM při zápase Boston Bruins. Ken nám bude vyprávět, jak je miluje atd. No, kluci ještě nevědí, kdo je hokejová velmoc.

Music Videos:
Co by to tak mohlo být, pravděpodobně všechny klipy DKM. Najdete Barroom Hero, 10 Years of Service, Tha Gauntlet, Wild Rover, The Spicy McHaggis Jig, Walk Away a Black Out. Všechny klipy jsou v DVD kvalitě a né v divxu, jako máme všichni doma.

Labor Day Documentary:
Dokument o svátku práce. Kluci dělaj, jak kdyby každej den hákovali ve fabrice.

A to je všechno. Prostě, kdo má rád DKM, je to pro něj nutností. Je tu 240 minut videa z celého světa. A kdo si tohle nekoupí, ten jistě prohloupí.

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)

Související

Back to top button