EPRecenze

Drip Feed / Les Frappés – Split EP

Malým sedmipalcovým okénkem do stockholmského street punkového mikrosvěta je split EP tamních Drip Feed a Les Frappés.

Pro Drip Feed je split následovníkem samostatného EP a nutno říci, že se pánové, soudě dle těchto písní, až neuvěřitelně vyhráli. Úvodní skladba Hoax je energií napumpovaný hardcore punk znějící, jako by někdo staré Skeptix, krajany The Bristles nebo English Dogs v jejich předmetalové éře napumpoval kilem amfetaminů, doplnil o současný zvuk a bez přípravy vyhodil do éteru. Druhá Face The Facts se nese v nepatrně klidnějším tempu s o něco více skandovacím potenciálem a stejně jako její předchůdce v melodice i aranžích evokuje divoký britský punk první půle 80. let. Ve svém stylu navýsost povedené čtyři minuty muziky.

Druhou stranu okupují Les Frappés, kteří, ač svou rodnou hroudu mají taktéž ve Stockholmu, se nejen francouzsky jmenují, ale i ve francouzštině zpívají, což dává jejich pojetí punku naprosto charakteristické vyznění. To je dáno tím, že chlapík třímající mikrofon je původem, jaké to překvapení, Francouz. Les Frappés se švédskou muzikantskou precizností reprodukují zpěvný francouzský street punk / Oi! 80. let, odkazující ke kapelám jako Komintern Sect nebo Kidnap, a nedělají to vůbec špatně. Jsou agresivní i melodičtí, s přiměřenou dávkou oiově skandovacích zapamatovatelných popěvků.

Velice povedený DIY split singl dvojice relativně nových a neznámých kapel, na kterém mě až nečekaně dostali Drip Feed svou dvojicí skladeb a tím, jakou má nahrávka šťávu.

[youtube id=“WyOGq4Wa7XQ“ width=“620″ height=“360″]

Info

Tracklist

1. Drip Feed – Hoaxed
2. Drip Feed – Face The Facts
3. Les Frappés – Les Frappés
4. Les Frappés – Pitié

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button