EPRecenze

Drip Feed – Insanity

Stockholmští Drip Feed jsou zpět se svým tří a půltým EP. To se honosí názvem Insanity a vyšlo v číslovaném nákladu 100 kusů.

Na nejnovější nahrávce předvádějí svižný punk s hardcore energií, stavící na jednoduše chytlavých kytarových motivech a spratkovsky rozeřvaném zpěvu. Výsledek zní jako updatovaná skandinávská variace na Skeptix, Ultra-Violent a The Insane, okořeněná ve svých pomalejších momentech špetkou ranných Blitz. S tím skvěle koresponduje i syrová produkce s neučesanou kytarou, nakopávající nahrávku svou autentickou energií. Úvodní Mental Maze je ukázkový hardcore punk, jak vystřižený z roku 82, zatímco následující Marching Troops si pohrává s Oi! estetikou. B strana s titulní skladbou Insanity propojená se závěrem World’s Gone Insane pokračuje ve stejném konceptu jako první dvě písně. Drip Feed v zásadě rozvíjejí koncept, nastíněný na jejich předchozích nahrávkách. To, co je nové, je rychlost, kompaktní vyznění a přehršel energie, kterou se jim podařilo do EP vtěsnat.

Insanity, je jedna z těch desek, které mě překvapily prvním poslechem – je to v mnoha ohledech standardní punk střihu UK 82, přešitý do poměrů STHLM 20, ale má až nečekaně efektní dávku vlastní, přímočaře podmanivé chytlavosti. A to není právě málo.

Info

Tracklist

1. Mental Maze
2. Marching Troops
3. Insanity / World’s Gone Insane

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button