LPRecenze

Driller Killer – Reality Bites

Reality Bites je v pořadí čtvrtou velkou deskou ve své době populárních švédských špinavo hardcore divousů Driller Killer. Je zároveň druhým počinem kapely, původně vydaným u metalového vydavatelství Osmose Records a své první vinylové edice se dočkala až o více než 20 let později.

Driller Killer na desce pokračují v odklonu od svého původního soundu do více zvukově vypulírovaných metalových sfér, aniž by ovšem ztratili na své divoké energii.

První dvě skladby jsou divokou hardcore smrští s thrash metalovou kytarou, které člověka dokáží strhnout svou explozivní silou. Driller Killer ale umí i sundat notu z plynového pedálu a pohrát si s motivy v pomalejších tempech. To naprosto skvěle demonstruje třetí skladba The Phanatix, opět dominuje metalově nabroušená kytara a nabuzená basa spolu s Cliffovým hrdelním rykotem, něčím mi neustále připomínajícím Gorda z Ratos De Porao. Zvuk i kytarové vyhrávky koketují s death metalovými odkazy, ale celkovým projevem je Reality Bites především do extrému nasraná hardcore punková nahrávka v tom nejlepším slova smyslu. V tom album pokračuje tam, kde skončil jeho předchůdce Fuck The World. Po stránce technického provedení je deska dotažená v každém ohledu a těžko jí něco vytýkat. Driller Killer spolu s Wolfpack ve své době navázali na to, co po sobě na pozdních nahrávkách zanechali kultovní Anti-Cimex a koncept rozvinuli dál do temným metalem zkalených vod. Což bylo v době vzniku jejich klasických desek stále ještě poměrně novým fenoménem a dá se říci, že dodnes to nikdo nezvládl s větší grácií a autenticitou.

Z Reality Bites čiší amfetaminová energie spolu s precizností vyhraných raw punkových veteránů, koketujících s metalem, a je dobře, že dík Unrest Records se tohle celé konečně ocitlo v drážkách gramofonové desky.

[youtube id=“IconIT3GjkE“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: http://www.unrestrecords.com/
Rok vydání: 1998 / 2019

Tracklist

1. Scream Suffer Die
2. God Forgives
3. …The Phanatix
4. Count Me Out
5. Where The Sun Never Shines
6. Mad Bad N‘ Pissed
7. No Reason To Quit
8. The Scum That Rules
9. From One Hell To Another
10. Rise Above
11. Cash Flow Zero
12. Doomed From The Start
13. Fear Today Gun Tomorrow
14. Don’t Point

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button