LPRecenze

Driller Killer – Fuck The World

Když se na počátku 90. let odebraly na věčnost švédské kapely Anti Cimex a Black Uniforms, záhy spatřilo světlo světa hned několikero jejich pohrobků. Jedni z nich byli Driller Killer pod taktovkou Cliffa Lundberga s minulostí v obou zmíněných záležitostech.

Driller Killer vydali dvě alba pod hlavičkou lokálního vydavatelství Distortion records, aby se posléze uhnízdili pod křídly metalového Osmose Productions a Fuck The World bylo roku 1997 jejich prvním počinem u nového labelu.

Driller Killer tu v podstatě pokračují v pojetí hudby vytyčeném již na předchozích deskách a kapelami, které jim předcházely, ovšem s mnohem divočejší rytmikou a do extrému zahnaným mručícím vokálem a nabroušenějším zvukem. Od prvních tónů se přes vás převalí extrémně energická vlna divokého rocknrollu, čerpajícího z punku i metalu, z Discharge stejně jako Motörhead, ale stejnou měrou i v 90. letech etablovaného švédského death metalu. Duch švédského kang punku je stále přítomen, ale oproštěn od teenagerské rozhašenosti, jejíž funkci přebírá produkce – přesná jak hodinky s velkým metalovým zvukem. To vše korunuje zlounský projev zpěvu, který oproti prvním deskám náležitě zbrutálněl, navazující na temné a divoké formy hardcore punku 80. let, které v převážné většině čerpaly z již zmíněných Discharge, ovšem sem už byla, oproti prvním dvěma deskám, přidána větší než malá dávka metalu.

Co je u Driller Killer ovšem zásadní devizou, je přímočará chytlavost, která si posluchače, pokud ho tedy baví, když se jde na punk tvrdě, rychle a nasraně, dokáže zaháčkovat. V takovém případě se dá garantovat, že skončí s lahví piva v jedné ruce skandujíc s kapelou jejich Sick Shit a o chvíli dále Fuck The World.

Aktuální LP edice dostala navíc zbrusu nový vizuální kabát a barevný vinyl.

[youtube id=“P4cLW4B6KuU“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: http://www.unrestrecords.com/
Rok vydání: 1997 / 2019

Tracklist

1. Tomorrow
2. HS.69
3. Sick Shit
4. Fuck The World
5. Weekend Warrior
6. Freeman
7. Beaten Down
8. Hellcome
9. Thrill Of The Pill
10. Blind Naked N‘ Covered With Shit
11. Still Alive
12. Times Up
13. Suffering Is Human
14. I Couldn’t Care Less
15. Down The Drain
16. Lies

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button