Pozvánky

Doomoví Italové Messa míří do Brna. Lákají na zážitek podobný setu na festivalu Roadburn

Italská Messa patří mezi jedno z nejskloňovanějších jmen současného doom metalu. Jejich tvorba ale sahá daleko za tento subžánr – kapela se nebojí experimentovat s progovými prvky, black metalem, ambientní hudbou nebo jazzem a blues. V loňském roce na sebe Messa upozornila setem na festivalu Roadburn, kde kapela vystoupila s rozšířenou kapelou. A ve stejné, rozšířené, sestavě nyní vyjíždí na evropskou tour. V Česku se zastaví pouze jednou, 16. května v brněnském Kabinetu Múz.

Messa se před evropskou tour ještě stále vezou na vlně loňského vzrůstu popularity. Může za to jak výborná loňská deska Close vydaná na Svart Records, tak již zmíněné živé vystoupení na věhlasném Roadburnu, jehož záznam vyšel v dubnu na CD a brzy se otiskne také do vinylových drážek. Jak album, tak festivalový set, sesbíraly pozitivní ohlasy ze všech možných koutů metalové publicistiky a Messa se očividně chystají svůj úspěšný tah využít na maximum.

Podobně speciální a silné vystoupení jako na Roadburnu si totiž Messa chystají také pro nadcházející tour, na kterou sebou jádro kapely opět přizvalo hudebníky rozšiřující její výčet nástrojů i potenciál živého vystoupení. Setlist, se kterým kapela v Kabinetu Múz vystoupí, se navíc už pravděpodobně nebude opakovat. A jak doposud vydané nahrávky italských doom metalových vlajkonošů, tak ocenění, která za ně sbírají, napovídají, že skutečně půjde o jedinečný zážitek. A my doporučujeme ho nepromeškat.

Související

Back to top button