Cz/SkNovinky

Domácí těžká váha stoner rocku Acid Row odtajnila první skladbu z novinky

Těžkotonážní plzeňsko-tachovští stoner rockoví šílenci Acid Row jsou zpět s čerstvým a syrovým materiálem, bude ho požehnaně a s jeho pomocí by mohli drzé pseudo-stonery vyučovat, jak se dělá rock’n’roll.

Štve vás, jak ještě před pár lety téměř nikdo z mladších subkulturních posluchačů neznal kapely, jako byli legendární, nedávno se navrátivší Sleep, nebo devadesátkoví Fu Manchu, a dnes všichni tvrdí, jak na nich vyrůstali, a najednou se vezou na vlně stoner rocku, desert rocku a stoner metalu? Zapomeňte na žabomyší války, kdo co znal nebo věděl, a slyšte zprávy z temné, obrazci pomalované jeskyně, plné divokých psychedelických snů a imaginací.

Desku Spikes oznamuje ze řetězů odpoutaný singl Headshot, zběsilý, téměř čtyřminutový nášup, neslevující po celou dobu z tempa, využívající naplno potenciál celé sestavy – zvuk zůstává příjemně špinavý a fuzzy, žádná přeprodukovanost. Kytary jsou řádně hutné a naštvané, bicí neúprosné, basa výhrůžně rezonuje a zpěv je chvílemi varující, jindy zoufalý a vzteklý. Text skladby je temný, kritický a zamyšlený, ale přitom nijak otravně složitý. U hudby bychom měli přemýšlet, i tady ovšem ve významové rovině rádo platí méně je více. Acid Row umějí hledat cestu dál v rámci vlastní tvorby, nezapomínají ale ani na inspiraci a vzory. Kdybych tady měl vyjmenovávat, kolik vlivů lze zaslechnout a vychutnat si, prošvihl bych vydání alba samotného.

[youtube id=“bbxTENMxviw“ width=“620″ height=“360″]

Spikes vychází 2. června na Beatcraft Records. Bude první dlouhohrající deskou Acid Row a zároveň jejich prvním albem, vydaným na vinylu. Krom již uveřejněné skladby bude obsahovat šest dalších vražedných tracků. Z jednoho tajného a neplánovaného předpremiérového poslechu některých stop usuzuji, že se rozhodně máme na co těšit! Nelze opomíjet ani démonickou vizuální stránku hudebního nosiče. O její znepokojivou snovou podobu se postarala naše milá Divá Bára.

A do třetice všeho ďábelského. Kdy bude „record release party“ a jak se k vinylu Spikes dostat? Křest proběhne v plzeňském klubu Divadlo Pod Lampou 2. června s pražskými stonery Baro Chandel, drážďanskou bluesovou psychedelií Heliod a novým plzeňským uskupením Lusky, složeným ze členů bývalých EFCO. Fošnu si lze předobjednat u Day After Records.

Foto: Mikuláš Hrdlička

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button