Cz/SkNovinky

Domácí Psychocandy servírují videosingl ze splitu s The Oxx

Znojemští Psychocandy vypouští ven první ochutnávku z dlouho očekávané desky. Modernerella, singl z připravovaného kamarádského splitka Psychocandy a The Oxx. Co se stane, když se spojí dvě žánrově odlišné kapely a vytvoří společně split?

Videoklip vytvořil jejich bubeník Filip Zobač a Elsa Rauerová, kteří jsou studenty oboru fotografie na univerzitě T. Bati ve Zlíně, nahrávku produkoval Jára Soukup. „Chvíli jsme uvažovali, že bychom z kapelního fondu dali profesionálům pár peněz na klip a hotovo. Ale nakonec zvítězil můj názor, že video ve stylu přiznané homemade je stejně nejlepší,“ říká Filip.

Každá část písně se věnuje jiné pohádkové postavě. Nejdříve Sněhurce, pak Červené Karkulce, Šípkové Růžence a Popelce. Klip jednotlivé části zvýrazňuje změnami barev a kostýmů.

[youtube id=“aByTT1YVJCU“ width=“620″ height=“360″]

Z nahrávky je slyšitelný posun Psychocandy k profesionálnějšímu zvuku, dál od jejich pověsti kapely z devadesátých let. Tentokrát jim byl inspirací Mac DeMarco, Kurt Vile a The Smiths. „Vlastní slovo jsme si vymysleli, protože píseň stojí na pohádkových hrdinkách přenesených do moderní doby. Vznikla v létě 2015 se záměrem začít psát méně o tom, co se odehrává uvnitř, a víc o dění kolem. Dostal jsem tam uprchlíky, Tinder, netečnost, devastující vliv sociálních sítích na vztahy a vzpomínku na Alexe Turnera,“ vysvětluje autor textu Tomáš Hambálek.

Nahrávka bude ke stažení na Fair Price Music, Bandcampu a Bandzone. Modernerella, jakožto single z nové připravované split desky s kapelou The Oxx, vyjde letos na podzim. Byla nahrána ve studiu Spring Sound pod dohledem Járy Soukupa a pod nově vznikajícím labelem NA SCÉNU.

Chyťte si Psychocandy na následujících akcích:

25. 5. Praha, Cross
3. 6.   Ostrava, Provoz Hlubina
16. 6. Ostopovice, Krákor festival
24. 6. Znojmo, Gogo
27. 7. Prostějov, Pod Lipami

Související

Back to top button