Novinky

Domácí naděje The Oxx a Psychocandy vydávají split, dejte si první ukázky

Ve spolupráci s nově vznikající labelem Na Scénu vychází dvanáctipalcová vinylová deska mělnicko/humpoleckých The Oxx a znojemských Psychocandy. Digitálně bude nahrávka k poslechu od 5. listopadu. Spřátelené kapely se také vydávají na turné. Od 10. listopadu budou společně koncertovat každý víkend až do Vánoc.

Psychoxx odjeli minulý rok v létě Cheap tour, právě na něm upekli plány na tuto eponymní nahrávku. „Vydat vinyl je pro nás splněnej sen. Už Nowhere Coast měla vyjít na desce, ale sešlo z toho. Psychocandy nám s tím pomohli. Písničky na naší straně jsou o konci dětství a začátku další etapy. Stejně jako obsah jsme chtěli i formu posunout na další level,“ shrnuje Adam Behner z The OXX.

[youtube id=“FfAgwHHhXSc“ width=“620″ height=“360″]

Změna a pohyb jsou společným tématem obou stran vinylu. Pro Psychocandy jde o první nahrávku v profesionálním studiu. Posun od to lo-fi k dokonalejšímu zvuku je pro ně dalším krokem ve vývoji. Není to však jediná novinka. „Náš dominantní způsob skládání se změnil. Dřív jsem spíš vedl v kapele s Jirkou nekonečný souboj o to, kdo napíše lepší písničku, ale většinu téhle nahrávky jsme vymysleli společně,“ zamýšlí se Tomáš Hambálek z Psychocandy.

Kromě změn a promotérského kolektivu Na Scénu, který se mění v hudební label, spojuje split také osoba Jarouška Soukupa. Člena již neexistujících Landmine Spring, který dnes jezdí na turné jako technik s At The Drive In a Le Butcherettes. V jeho studiu Spring Sound Psychocandy i The Oxx nahrávali, masterovali a mixovali (hlavně whisky s vínem).

Vinyl vychází ve vlastním nákladu a bude k dostání na koncertech. Stáhnout jej lze na Fair Price Music, Bandcampu a bandzone. The Oxx a Psychocandy nebudou na všech koncertech hrát pouze spolu. U vybraných akcí je doprovodí také Thrashsurf, Arrogant Twins, Porcelaine People, Let’s Go To The Petrol Station a Snyder.

[youtube id=“aByTT1YVJCU“ width=“620″ height=“360″]

10.11. Brno, Mersey
11.11. Košice, Cassbar
12.11. Žilina, Hájovňa
16.11. tba
17.11. Tábor, Orion
18.11. České Budějovice, Velbloud
24.11. Mělník, Stará Mydlárna
25.11. Znojmo, Gogo
1.12. Plzeň, Divadlo pod lampou
2.12. Kladno, Auto Da Fé
7.12. Praha, Cross Club
8.12. tba
9. 12. Ostrava, Důl Hlubina

Související

Back to top button