Cz/SkNovinky

Domácí hardcore parta Eat Me Fresh má venku nový klip

Hardcorová kapela Eat Me Fresh, která má kořeny v Mariánských Lázních, ale už delší dobu nám vesele jezdí na tour po celé Evropě, vypustila před pár dny nový videoklip. Pánové dali do kupy video k údernému songu True Love z aktuální desky Money $ Talk. EP kapele vyšlo letos v říjnu a EMF materiál pro tento počin natáčeli v berlínském studiu Hidden Planet.

Eat Me Fresh jsou kapelou, která byla založena v roce 2010 v Mariánských Lázních, odkud se ale rychle rozjela do světa – kromě spousty koncertů po klubech v České republice a na Slovensku si zahráli i na zavedených letních open air akcích, jako je Fluff Fest, a zamířili do zahraničí – Německo, Polsko, Bulharsko, Rumunsko, Srbsko, Nizozemí, Belgie, Francie, Itálie ani Velká Británie jim nejsou cizí, skoro se chce říci Frankie goes to Hollywood! EMF si zahráli i s velikány žánru, od kterých se v hardcorových vodách s oblibou bere inspirace – měli čest sdílet pódium s Death Before Dishonor, Backtrack nebo First Blood. Teď ale k věci, klip k songu True Love, stručně, úderně a od srdce, to je přece hardcore sám:

[youtube id=“WhjL-ymvAfE“ width=“620″ height=“360″]

Při příležitosti uvedení nového klipu Eat Me Fresh jsme se členy skupiny dali dohromady krátký rozhovor o EP Money $ Talk a životě v kapele a na cestách. Za členy kapely posílal na sociální síti odpovědi kytarista Mára.

Vzhledem k tomu, že už jste s kapelou byli v mnoha zemích Evropy, naskýtá se otázka, kam byste se, nejen v rámci starého kontinentu, rádi podívali?

Srdcovou záležitostí jsou pro nás Státy, protože od mládí vzhlížíme ke kapelám, které vznikly právě v USA. V tuhle chvíli děláme vše pro to, abychom naše plány naplnili.

Jaký byl proces vymýšlení nápadů na nové EP a jak se vám v Berlíně nahrávalo?

Většina skladeb z desky vznikala v průběhu naší poslední tour a v naší zkušebně před termínem nahrávání, ale například Money Talk vznikla už před plánovanou tour, v Londýně, kde momentálně opět působíme.

Nahrávání probíhalo bezproblémově během jednoho víkendu a to hlavně díky skvěle odvedené práci Jana (majitele nahrávacího studia). Se zvukem desky jsme maximálně spokojeni a do budoucna máme v plánu natočit novou desku opět tam.

A závěrečná otázka, jak vidíte posun kapely od vzniku v roce ’10?

Posun vidíme obrovskej, a to hlavně díky personálním změnám. Z původní sestavy zbyli jen Hannes a Mára, zlomovým okamžikem byl podle nás Tomův příchod – tím se věci „nakoply“. Později se k nám připojil Martin na bicí. Od nového roku se naše řady rozšíří na postu druhý kytary. Nového člena již brzy představíme. Myslím, že jsme se stylově víc ustálili a počtem odehranejch koncertů i vyhráli, taky jsme si našli svůj zvuk, kterej k nám sedí.

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button