LPRecenze

Distorted Minds In a Sick World vol. 1

Zajímavý nový projekt, jenž číslem jedna ve svém názvu naznačuje, že by mohl být záležitostí na pokračování, což je vždy záslužné a má své kouzlo. Za spolupráce bezpočtu vydavatelství se tu prezentují dvě české a dvě přespolní záležitosti. Místní část zastupují  Fear Of Extinction a Krüger, tu zahraniční pak Španělé Final Slum War a Maďaři Diskobra.

Fear Of Extinction desku rozjíždějí čtveřicí skladeb, z nichž tou poslední je cover Police Bastard od starých dobrých Doom. Vybavuji si, jak těsně po vydání Mirek žehral nad tím, že jejich díl na desce zní suše a bez energie a jak se nepovedl master. Popravdě, jako postava zvenčí nesdílím jeho pohled na tuhle nahrávku. Naopak dle mého je to zatím možná nejlepší z toho, co Fear Of Extinction otiskli do drážek vinylu. Energický a po všech stránkách čitelný zvuk, nasraný zpěv i šlapající bicí, vše jak má být, a mě to fakt baví. Dokonce i kytarové nápady jsou tu zdá se o něco výraznější než na předchozích deskách. Následující Final Slum War jsou kravál s pseudo Disclose zvukem. Takže se z reproduktorů line souvislé „gzzzzrgzbzzzz“, snažící se zřejmě imitovat amatérské raw punk nahrávky z osmdesátých let. Jenže ono tím, že všechno znečitelníte a přehulíte, neznamená, že budete víc punk. Výsledek zní, jako by někdo fakt hnusně nahrál covery od starých Ratos De Porao či Olho Seco. Navíc nahrávka působí dojmem, jako by se nahrávalo přes dveře, a i bubny živoří někde utopené v pozadí, což je škoda.

Druhá strana nabízí pětku písní od Krüger s jejich žižkovsko-švédským hardcore atakem. Lehce metalový sound kytar, přeřvávající se zpěvy s pojetím práce s hlasem ležícím někde na hranici black metalu, bohužel znějící oba téměř stejně (v tom je dle mého asi největší slabina jinak slibně se vyvíjející kapely). Co je ovšem nejdůležitější, Krüger to šlape vážně skvěle a dá se říci, že každou nahrávkou lépe a lépe, k tomu mají ve svých řadách i někoho s citem pro parádní kytarové rify.  Diskobra čerpají z odkazů původních Discharge, což je jasně patrné jak z názvu, tak i loga, a předvádějí to s pro mě až nečekaně překvapivou přirozeností. Na rozdíl od mnoha jiných se nesnaží bazírovat na teorii o tom, že „čím větší kravál, tím větší punk“, ale zvukově se drží toho, co najdete na prvních singlech jejich vzorů. Je to trochu takový archaický kang punk v maďarštině, která v takovémto stylu nakonec zní v podstatě jako finština, což je v mém světě rozhodně plus. Vlastně si při každém dalším poslechu říkám, že Diskobra jsou nečekaně výborní, takže příjemné překvapení.

Slibná deska, parádní obal od Marka Bakteria. K tomu titul, kde místní kapely více či méně nakopávají zadek svým zahraničním kolegům. Řečeno s klasikem „k podobným případům dochází maximálně třikrát za deset let“. Snad dojde i na vol.2 a dál.

Info

Label: krugerpunx.bandcamp.com
Rok vydání: 2014

Tracklist

 1. Fear Of Extinction – Liars
 2. Fear Of Extinction – Annihilate //Exterminate
 3. Fear Of Extinction – Dead Puppets
 4. Fear Of Extinction – Police Bastard (Doom)
 5. Final Slum War – X9 PT2
 6. Final Slum War – Sem Educacao
 7. Final Slum War – Marcha Funebre
 8. Final Slum War – A Casa Caiu
 9. Final Slum War – Sem Futuro,Sem Esperanca
 10. Krüger – Zaslepený minulosťou
 11. Krüger – Drzost
 12. Krüger- Po svojom
 13. Krüger – Nieco konci, nieco zacina
 14. Krüger – Vojna
 15. Diskobra – Agyfasz
 16. Diskobra – Rabszolga
 17. Diskobra – Valsag
 18. Diskobra – Haboru
 19. Diskobra – Metely
 20. Diskobra – Rohadek
 21. Diskobra – Fanyaoszag (Szegyen Es Gyalazat)

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button