LPRecenze

Dissekerad – Mörkret Tilltar

Je neuvěřitelné, jakým kalupem čas běží. Přijde mi to jako před měsícem, kdy mi Mattis říkal o svém novém d-beat projektu s Poffenem a bubeníkem Avskum Pyrim. Od té doby jsme si ovšem již do kolonky věku všichni připsali nějaké to číslo navíc a Dissekerad po albu vydali EP a v tento moment se na mém gramofonu točí jejich již druhý dvanáctipalec.

Kapela složená z protřelých harcovníků švédského hudebního podzemí zná dobře triky a fígle, jaké použít pro vytvoření účinného hudebního koktejlu v rámci post-dischargeovského pojetí hardcore, s oním nezaměnitelným tu-ta-tutu-ta v rytmu bicích, ženoucím celek neúprosně vpřed. Ostatně Pyri funguje jako naprosto bezprecedentní d-beatová mašina a jeho bubny pohání Dissekerad jako vysokooktanové palivo. Ve spojení s účinnými kytarovými nápady a Poffenovým nasraně hysterickým jekotem tu máte vše, co je pro Mörkret Tilltar příznačné. To platí od prvních tónů úvodní a zároveň titulní písně až po závěr a já si po celou dobu s deskou chtě nechtě šlapu do rytmu. Desítka vypalovaček bez zbytečných štráchů a kudrlin, stejné triky jako v osmdesátých letech, jen vše sedí na zadku dík letité vyhranosti členů a zvuk hraje jak z partesu. To jsou v obou případech dvojsečné zbraně, protože jedna ze zásadních kouzel starých hardcore nahrávek se ukrývala v jejich bezprostředním amatérismu a pubescentní rozhašenosti. Mnozí by mohli operovat s přirovnáními k Totalitär, ale oproti nim jsou Dissekerad mnohem více d-beat a navíc o Poffenově hlasu platí „čím starší, tím nasranější“.

Dissekerad s každou nahrávkou nabízejí pestřejší a chytlavější kolekci skladeb, dík čemuž je Mörkret Tilltar vskutku d-beatová první liga.

Info

Label: phobiarecords.net
Rok vydání: 2015

Tracklist

  1. Mörkret Tilltar
  2. Förakt
  3. Explosion Inombords
  4. Skrika I Tungor
  5. Ingen Väg Ut
  6. Falska Förklaringar
  7. Krisen Är Slut
  8. Dimridaer
  9. Diktator
  10. Krisplaner

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button