LPRecenze

Dissekerad – Dissekerad

Občas mi uniká, kde někteří lidé berou energii a invenci k tomu rozjíždět další a další kapelu a právě za mikrofonem Dissekerad stojí toho typický příklad. Není to nikdo jiný než Poffen z dnes už ve svém ranku legendárních Totalitär, jehož krom Dissekerad najdete i v Makabert Fynd, Institution nebo Napalm AD. Čtyři kapely – to už je celkem palba. Ovšem Dissekerad to není jen Poffen, ale i další tváře, které můžete znát třeba rovněž z Makabert Fynd, Avskum nebo The Nature.

[youtube id=“http://youtu.be/BmcTHjH8VBI“ width=“620″ height=“360″]

To, co pak najdete vylisované v drážkách, je jedenáctkrát bezchybně provedená ukázka naštvaného švédského d-beat hardcore punku se skvělým zvukem a vším, co k danému stylu náleží. Nezaměnitelný zpěv, který vám okamžitě napoví, kdo je jeho autorem. Tedy pokud se orientujete v tomto typu muziky alespoň na průměrném levelu. Oproti třeba Institution, se kterými se srovnání nabízí, ať člověk chce nebo ne, jsou ovšem Dissekerad o poznání více uvězněni v rytmické d-taktové cele. Zda je to pro dobro věci či nikoliv, je otázkou, každopádně to pánům sedí a deska šlape jako přesně seřízené hodinky. Najdete tu osvědčené postupy, výrazné rify a tempa, která mají potenciál rozhýbat kdejaký punkový dancefloor. Pomyslným vrcholem desky je závěrečný song Dödspatrull , který je jasným kandidátem na můj osobní hit celé desky.

Pokud máte rádi nasraný skandinávský hardcore a na tuhle desku narazíte někde v distro boxu, neváhejte ani moment, s největší pravděpodobností nebudete zklamáni.

 

Info

Label: Skrammel Records

Rok vydání: 2013

Tracklist

01. Välfärdsoffer
02. Patvingade Värderingar
03. Dissekerad
04. Fruktans Lön
05. Missanpassad
06. Undergangen Är Nära
07. Skiten Är Slut
08. Maktmissbruk
09. Liket Stirrar
10. Giftigt Avfall
11. Dödspatrull

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button