EPRecenze

Diskobra – A Diskobra Visszatér

Maďarsko, jedna ze zemí východního bloku, kde punk jako by po změně režimů na počátku 90. let více méně vymřel, je domovem kapely Diskobra, která upoutala mou pozornost již před nějakým časem, dík účasti na čtyř splitu Distorted Minds In A Sick World vol.1. A dík Aback Distribution se mi právě na gramofonu točí jejich první samostatné EP.

Diskobra v sobě mají všechno, co mě okouzlovalo na hardcore punku coby patnáctiletého punka. Divokost, nespoutanou energii, výrazné nápady, nepřeslechnutelný vliv Discharge a v neposlední řadě exotičnost vyznění stavící na unikátním zvuku rodného jazyka. Diskobra, to je v panonské nížině proběhnuvší srážka Švédska s Finskem. Jako by na pláži u Balatonu jamovali Disarm a E.A.T.E.R.Terveet Kadet. Tenhle mix je navíc natočen s bezchybným, super energickým zvukem. Na názvech skladeb a textech si zlámete jazyk, ale muzika vám nakope zadek při každém poslechu.

Šestice z osmi skladeb na desce původně vyšla jako limitovaná demo kazeta, dvě skladby navíc pak pocházejí ze split CD-R s Displease. Je víc než záslužné, že nahrávka skončila ve vinylových drážkách. Diskobra možná nejsou ze Švédska, Portlandu či Barcelony, ale to nic nemění na tom, že hudebně ve své škatulce hrají stejnou ligu jako nesrovnatelně populárnější jména ze zmíněných v punku provařených lokací.

Upřímně, za poslední dobu mě moc nových desek takhle nebavilo a nepřekvapilo. Diskobra předvádějí to nejlepší z d-beatového evropského hardcore punku, co si člověk může představit a co víc, nezní jen jako další Dis- kapela, jakých člověk za posledních 30 let slyšel nepočítaně.

Info

Label: abackdistrorecords.blogspot.cz
Rok vydání: 2015

Tracklist

  1. Halottak
  2. Formalin
  3. Gazdagok
  4. Nyomor
  5. Apatia
  6. Utolso
  7. Várni
  8. Dögevö

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button