LPRecenze

Dis-K47 / Moral Hangover – Split

Na sympaticky zpracovaném společném albu se sešla dvojice moravských divokých kapel. Znojmo tu zastupují Dis-K47 a Brno presentují Moral Hangover.

Začněme u (po stránce vydaných počinů) aktivnějších Dis-K47, ti servírují divoký d-beat hardcore s metalovým soundem a zgrindovaným pojetím zpěvu, model ječák/bručák. Může to znít jako snůška subžánrových generických klišé, ale ono to v tomto případě, dík zjevnému talentu na dobré kytarové nápady a stavbu skladeb, evidentně funguje. Z celku občas probleskne odkaz newyorských Nausea, což nutno brát jako výrazný kompliment.

Moral Hangover na druhé straně nabízejí o poznání odlehčenější pojetí hardcore punku. V překotně splašeném tempu bubnů si stíhají pohrávat s melodikou a zpěv se v divoké rychlosti snaží vecpat své texty do rytmu, s někdy větším, jindy menším úspěchem. Nosný zdroj inspirací v případě Moral Hangover jasně sumarizuje závěr, který obstarává zdivočelá podoba písně Chlapci a chlapy z dílny Kritické Situace. To, co je zde v osmi písních prezentováno, je v podstatě moderní pokračování místního hardcore druhé půle osmdesátých let. Celou nahrávku definuje kvapně se ženoucí rytmika, se kterou se někdy tak trochu pere zpěv, snažící se v extrémní rychlosti vychrlit obsah textů. To dává celku punc mladické temperamentní zběsilosti, pubescentních evropských hardcore kapel osmdesátých let, což poněkud kontrastuje s lehce zmetalovaným zvukem.

Sympatické dílko pro fanoušky specificky místního hardcore punku.

Info

Label: Véva Records, PHR Records …..
Rok vydání: 2019

Tracklist

1. DIS-K47 – Lež
2. DIS-K47 – Pozdě prosit
3. DIS-K47 – In The Name Of „Masturm“
4. DIS-K47 – Na rukou krev
5. DIS-K47 – Lidskej druh
6. DIS-K47 – Nazi Die!
7. Moral Hangover – Zlámaný zevnitř
8. Moral Hangover – Věc
9. Moral Hangover – Zůstat naživu
10. Moral Hangover – Samozvaní spasitelé národa
11. Moral Hangover – Kde domov můj
12. Moral Hangover – V zapomění
13. Moral Hangover – Morální kocovina
14. Moral Hangover – Chlapci a chlapi

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button