LPRecenze

Digital Leather – Feeet

Stencil Trash Records vypustilo do světa další úžasně zpracovanou desku. Vlastně mě nenapadá nikdo, kdo by v současné době vydával srovnatelně zpracovaná dílka, jež jsou každé kouskem unikátního umění sama o sobě. Nejinak je tomu v případě Digital Leather, projektu, který na tomto albu kolektuje různé nahrávky vzniklé mezi lety 2008 a 2018.

Digital Leather je ve studiové podobě v podstatě alterego chlápka jménem Shawn Foree, který s minimalistickými prostředky dokáže plodit odzbrojující synth punkové hymničky, temné, primitivistické a především vždy podmanivě chytlavé. To ostatně naprosto výstižně demonstruje již úvodní píseň Flour. Ta vás uvede do světa, ve kterém posloucháte degenerovanou variaci osmdesátkového synth popu, nahranou na ty nejlacinější syntetizátory, prošpikovanou prvotně punkovým primitivismem a špetkou post punkové melancholie. To vše natočeno podomácku, což celku dodává přirozenou garážovou syrovost.

Čas od času ovšem i tady přijde výlet do světa garage rocku, což asi nejsilněji rezonuje v písni I Don’t Wanna Know You, kde laciné klávesové zvuky ustupují standardnímu kytarovému soundu. Třináctipísňová deska, která dost často působí jako Jay Reatard na synth popovém tripu, vrcholí post punkově pochmurnou All We Want To Do Is Kill.

Pokud vás baví lo-fi garage nebo synth punk, Feeet je deskou, která rozhodně stojí za pozornost.

[youtube id=“pGl3XrFpEVM“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: http://stenciltrash.de/
Rok vydání: 2019

Tracklist

1. Flour
2. Mountains Are Dreaming
3. Screw In The Wall
4. Conquer All
5. Deep Blue Nothing
6. M.G.
7. So Warm
8. White Man
9. Puff
10. I Don’t Wanna Know You
11. Teeth
12. Blood Stained Shadows
13. All We Want To Do Is Kill

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button