Magazín

Dexter Holland, frontman The Offspring, získal doktorát za výzkum viru HIV

Jednapadesátiletý Dexter Holland, zpěvák a kytarista punkrockové sestavy The Offspring, graduoval tento týden na Jihokalifornské univerzitě v oboru molekulární biologie. Jeho dizertační práce se jmenuje Discovery of Mature MicroRNA Sequences within the Protein-Coding Regions of Global HIV-1 Genomes: Predictions of Novel Mechanisms for Viral Infection and Pathogenicity.

Dexter Holland tuto novinku oznámil skrze blog na oficiálních stránkách kapely, právě když byl s The Offspring na zastávce turné v CharlotteSeverní Karolíně. V blogu také píše, že na titulu Ph.D. začal pracovat už před mnoha lety, studium ale následně přerušil kvůli činnosti v kapele. Když pak bylo v jeho možnostech se ke studiu vrátit, neváhal a svou dizertační práci dokončil. Přečíst si ji můžete zde tady.

Pro ty, kdo náhodou úplně nerozumí molekulární biologii, nebo nemají zrovna chuť na 175 stran odborné textu, Holland vysvětluje, že se týká virologie a zaměřena je na vir HIV a nemoc AIDS. Věří, že tento jeho příspěvek může alespoň malou měrou pomoci k nalezení postupu léčby nakažených tímto virem, kterých je právě teď na zemi okolo 35 milionů.

Podotýká také, že se ziskem titulu jeho výzkumnický zájem nekončí. Chce se mu věnovat dále a je možné, že v budoucnosti publikuje některý ze svých příštích výzkumů.

Kalifornští velikáni The Offspring jsou právě teď na koncertní šňůře, kde se Holland také nechal slyšet, že se brzy dočkáme i nějakých hudebních novinek.

Související

Back to top button