LPRecenze

DeeCracks – Sonic Delusions

1-2-3-4. Všichni to známe a nosíme na tričkách. Legenda, co inspirovala samostatný subžánr, který zůstal v tom nejhlubším punkovém undergroundu a z něhož ve Vídni vzešli DeeCracks. Vydali sedmipalců na tři životy, s velkými deskami ale šetří. Jejich Beyond Medication z roku 2014 jsem nějaký čas sjížděl víc než enormně, jenže DeeCracks už překročili tu škatulku ramonescore kapely, kde se bohužel spíš než na kvalitu jede na množství. Koukej, co všechno dokážeme do čtyř akordů a dvou minut narvat! Není tedy divu, že po DeeCracks hrábli až ve Státech a jejich třetí řadovka, novinka Sonic Delusions, vyšla u Pirates Press Records. Tak teda hey ho, let’s go.

Sound DeeCracks není překvapením, tam je jasné, do čeho jdeme. Rovná basa, ostrá kytara a spousta zavřené hajtky a tamburíny. Mám chuť sem vložit minimálně tři srdíčka. Stopáž také nepřekvapí, i když kapela v tempu polevila, což je ku prospěchu věci. Vyniknou tak písničky jako Shambles nebo All Alone – oboje s perfektní melodií, která by v zběsilé rychlosti zanikla. A co teprve Montral Nights? Pokud mám zmínit jeden song, který stojí za zapamatování, je to právě ten.

[youtube id=“zHzEVO1SJNs“ width=“620″ height=“360″]

Při instrumentální vložce Mexican Standoff si krásně odfrknete a už otáčíte desku na B. B jako Bezstarostná jízda a je jedno, jestli projíždíte zrovna Oaklandem, Vídní, nebo Kolínem. Vůně křiváků a conversek se tady dere z každého tracku, stejně jako zápach z nezapomenutelných hajzlíků v CBGB. DeeCracks tady baví především ke konci desky, to když nakopnou Holiday Season, vyměknou ve Valentine a pak v Turn Away vytáhnou zvonivou akustickou kytaru. Škoda jen, že ten digitální bonus v podobě Do Anything You Wanna Do od mých milovaných Cheap Trick není i na vinylové verzi – pro ten si holt musíte na Spotify. Geniální záležitost!

Riptides, Manges, Isotopes a DeeCracks jsou pro mě svatá čtveřice současného ramonesovského punk rocku. Každou nahrávku těhle kapel budu bránit do krve. I když v mém osobním žebříčku stále vedou Isotopes se svou geniální deskou 1994 World Series Champions, DeeCracks se ani náhodou nenechali zahanbit. A nezapomeňte – sejdeme se 14. června v kolínském baru Pod Hodinama a 16. června na strahovské Sedmičce, kde DeeCracks zahrají naživo s domácími Blank Out.

Info

Label: Pirates Press Records
Rok vydání: 2018

Tracklist

01. Standing On My Head
02. Step 4
03. Mentalane
04. All Along
05. Left Out Of Mind
06. Shambles
07. Montreal Nights
08. Mexican Standoff
09. It’s Been A While
10. Watch Out!
11. On Your Own
12. Substitute
13. Holiday Season
14. Valentine
15. Turn Away

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button