LPRecenze

Dayglo Abortions – Armageddon Survival Guide

Dayglo Abortions jsou jednou z těch kapel, které zásadně lemovaly určitou část mého života, nicméně od těch časů už uplynula doba předlouhá, a co víc, změnil se společenský systém i název a rozloha země, v níž žiji. Ostatně ani v Dayglo Abortions nezůstal za ta léta téměř kámen na kameni a z klasických časů dodnes v sestavě najdete jediného člena, kterým je kytarista a zpěvák Cretin.

Post-apokalyptický obal v důvěrně známém stylu, kdy jméno autora naskočí téměř okamžitě. ChanyInepsy posluchače uvede do kolekce čtrnácti vulgárně cynických, špinavě rockových kompozic, mísících v sobě politicky motivovaný křik obětí neoliberalismu, sarkasmus a sebeironii bílého odpadu s čas od času vykouknuvším, lehce křečovitě podaným, anti-politicko korektním sentimentem, jenž v kontextu dneška působí přeci jen tak trochu trapně. Nicméně u Dayglo Abortions se jedná o (do značné míry) trade markovou nezbytnost, bez níž si je těžko představit. Asi tak jako si lze těžko představit D.O.A. bez politicko-aktivistického sentimentu. Co víc, po nahlédnutí pod skořápku tvořenou vulgarismy mnoho z textů trefuje hřebíček přesně na hlavičku, a vlastně to vše i odráží reálnou tvář Dayglo Abortions od počátku.

Hudebně pánové v současné době produkují jakýsi mutant charakteristicky nezaměnitelného kanadského punku a metalem poháněného hardcore s notnou dávkou rocknrollové špíny, linoucí se ve zplodinách od jejich jižních sousedů. Takže je to jako si představit zvrhlého křížence D.O.A.Dwarves a Sacrifice, s tím dobrým i špatným, co od výsledku dokážete očekávat. Nejsilnější momenty desky jsou ve skladbách, kde kapela hraje na melodičtější a klasičtější strunu, čtvrtá Velcro Shoes je vynikajícím příkladem, stejně jako první stranu uzavírající I Love My Mom a závěrečná Canadian Hate-Riot, které by mohly být klidně outtaky z fenomenální klasiky Feed Us A Fetus.

Samozřejmě, nečekejte Out Of the Womb či Feed Us A Fetus číslo dva, překročit vlastní stín zkrátka a dobře nelze, ale stále je to solidně odvedená práce v rámci špinavého rocknrollu a poctivá dávka kanadského hardcore punku, spoustě o poznání mladším záležitostem nakopávající zadek.

[youtube id=“g-1MDy63CoI“ width=“620″ height=“360″]

Info

Rok vydání: 2016
Label: Unrest Records
Link: www.facebook.com/daygloabortions

Tracklist

1.       Your Facebook Can Kiss My Assbook

2.       Cockroaches

3.       Another Boring Day

4.       Velcro Shoes

5.       Sick Of The Lies

6.       They Hate Me

7.       Aliens From Outer Space

8.       I Love My Mom

9.       The Dishwasher

10.   The New Black

11.   Left Handed Nazi’s

12.   No More Bullshit

13.   To Prove That We Are Free

14.   Canadian Hate-Riot

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button